Kültür Sanat Tarih

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneğinde Görev Değişimi Gerçekleşti

İlimizde fotoğraf sanatı ile ilgili her türlü etkinlikte yapıcı, yol gösterici, gerektiğinde seçici ve organize edici bir görev üstlenen Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) olağan genel kurulunu tamamladı- saydamajans

14 Ocak 2024 tarihinde Plaj Yolunda bulunan dernek merkezinde gerçekleştirilen 36. Olağan Genel Kurul Toplantısında 37. Dönem (2024-2025) kurullar dernek üyelerinin oylarıyla belirlendi

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneğinde Sunum
Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneğinde Sunum

Genel Kurul, 36. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Duygu Nazire Kaşıkcı’nın açılış konuşması ile başladı. Gündem maddelerinin okunması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra faaliyet raporuna geçildi. Rapor sunumunda Kaşıkcı; “Yönetimde olduğumuz dönemde ilimizden ve farklı illerden konuklarımızla 27 fotoğraf gösterisi, sunum ve söyleşisi, 17 ayın fotoğrafı ve fotoğraf okuma etkinliği, 6 fotoğraf sergisi, 5 ödül töreni, 12 fotoğraf teknik gezisi, 5 seminer ve atölye ve her hafta haftanın fotoğrafı seçimi gibi etkinlikler düzenledik. Üyelerle ve fotoğraf severlerle bir araya gelmek için iftar yemeği ve toplantılar gerçekleştirildi.

Kocaeli’nin tanıtımına katkı sağlayan 7 Ulusal Fotoğraf yarışması düzenleyerek ilimizin kültürel ve sanatsal gelişimine fayda sağladık. Özellikle Yerel Destek Programı (YEDEP) kapsamında, kentimizin gençlerine ve geleceğin mimarı öğretmenlerimize kentin tarihi, kültürü ve doğası hakkında fotoğraf sanatıyla farkındalık yaratmaya ve kendi yaratıcı güçlerini fotoğrafla ortaya çıkarmalarına yardımcı olduk.

Kurumsal ilişkilerimizi güçlendirmek adına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a, KBB Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürü Samet Şengöz’e ziyaretlerde bulunuldu. Fotoğraf Teknolojileri Müzesi açılışına katılım sağlandı. Tv 262’de “Birol Öztürk ve Konukları” programına konuk olundu. Çağın Göz Hastanesi ile üyelerimiz için indirim protokolü ve Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile eğitim protokolü imzalandı.

İlimizdeki ve diğer illerdeki sanat dernekleri; Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD), Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD), Aydili Sanat Derneği ve Görsel Kültür Derneği (Bursa) ile ortak çalışmalar yürütüldü. Aynı zamanda Nikomedia Kazıları İzmit Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İzKSV) ve TMMOB Kocaeli İl Koordinasyon Kurulu ile iş birlikleri gerçekleştirildi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun üyesi olarak federasyonun düzenlemiş olduğu etkinlikleri üyelerimiz ve fotoğraf severlerle paylaştık. TFSF Kupası 2022’ye damga vurarak federasyona üye dernekler arasında takım kategorisinde birinci olarak altın madalya ve bireysel kategoride üçüncülük alarak TFSF bronz madalyayı kazandık.

Yeni dönemde kentimize ve derneğimize hizmet etmek için çalışmaya Başkan Yardımcısı olarak devam edeceğim. Fotoğrafı tanıtmak ve sevdirmek için özverili bir şekilde çalışan derneğimizin deneyimli kadrosuyla KASK’ın yeni dönemde de kente iz bırakmaya devam edecektir” diyerek yeni dönem için başarılar diledi.

37. Dönemde Başkanlık görevine gelen Melih Sular dernek üyelerine dernek faaliyetlerine hız kesmeden derneğin tüm tecrübelerinden istifade ederek daha da güçlü bir şekilde devam edeceğini belirterek tüm üyelere hayırlı olmasını diledi.

Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği 37. Dönem Yönetim Kurulu aşağıdaki şekilde belirlendi:

Yönetim Kurulu Asıl Üye Listesi

Melih Sular, (Yönetim Kurulu Başkanı)
Duygu Nazire Kaşıkcı, (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
Esra Aslan, (Genel Sekreter)
Ümran Özdemir, (Sayman)
Egemen Hakkı Sönmez, (Yönetim Kurulu Üyesi)

Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi

Hakkı Yeşillik,
Özlem Tok,
Leyla Bayraktar,
Salih Şahin,
Şenay Arda,

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu