Kültür Sanat Tarih

Kars Ardahan Iğdır tanıtım günleri Kocaeli’de başladı

Aksoy; "Nüfus kayıtlarına baktığımızda Kars-Ardahan-Iğdır nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte Kocaeli’de yaşayan kişi sayısı 116 bin 671’dir. Bu da Kocaeli nüfusunun 6,15’ne isabet etmektedir" dedi

Kars Ardahan Iğdır tanıtım günleri Kocaeli’de başladıAksoy; “Kocaeli Türkiye’nin her bölgesinden insanların yaşadığı bir kent ama Kars-Ardahan-Iğdır bölgesinden de oldukça fazla insanımızın yaşadığı bir kenttir” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Kars Ardahan Iğdır tanıtım günleri Kocaeli’de başladı

Kocaeli İli Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Vakfının düzenlediği Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günleri açılış programı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Protokol açılıştaydı…

Uluslararası Fuar Merkezinde düzenlenen programa; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Kars Milletvekilleri Ahmet Aslan, Yunus Kılıç, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Cemil Yaman, Emine Zeybek, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti İl Başkanları, Kocaeli İli Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Vakfı Genel Başkanı Taner Sarıçayır ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Kars yöresine ait halk oyunları ile devam etti.

“Kocaeli nüfusunun 6,15’i Kars-Ardahan-Iğdır bölgesinden”

Kocaeli İli Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Vakfı Genel Başkanı Taner Sarıçayır, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Fikri Işık ve Kars Milletvekili Ahmet Aslan’ın konuşmalarının ardından Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada; “Değerli katılımcılar, Kars-Ardahan-Iğdır’ın Kocaeli’deki tanıtım töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük bir memnuniyet duymaktayım. Bu tanıtım programına katılan bütün konuklarımıza hoş geldiniz diyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kocaeli Türkiye’nin her bölgesinden insanların yaşadığı bir kent ama Kars-Ardahan-Iğdır bölgesinden de oldukça fazla insanımızın yaşadığı bir kenttir. Nüfus kayıtlarına baktığımızda Kars-Ardahan-Iğdır nüfusuna kayıtlı olmakla birlikte Kocaeli’de yaşayan kişi sayısı 116 bin 671’dir. Bu da Kocaeli nüfusunun 6,15’ne isabet etmektedir. Böylesine önemli bir kitle Kocaeli’de, Kocaeli’nin ve Türkiye’nin gelişmesine katkı sunmaktadır. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy ve beraberindeki protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Kars-Ardahan-Iğdır tanıtım günlerinin açılış kurdelesini keserek, stantları gezdiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu