Kültür Sanat Tarih

Başkan Hürriyet Unesco Türkiye Milli Komisyonunu ziyaret etti

Başkan Hürriyet Unesco Türkiye Milli Komisyonunu ziyaret ettiUNESCO Uzmanı Şule Ürün’ün de katıldığı ziyarette, İzmit’in doğal ve kültürel mirasları ile UNESCO programları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. detaylar saydam haberimizde…

Başkan Hürriyet Unesco Türkiye Milli Komisyonunu ziyaret etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in dünya kültür ve doğal mirasları konusunda fikir alışverinde bulunmak üzere, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’u makamında ziyaret etti.

Hürriyet, Prof. Dr. Öcal Oğuz’u makamında ziyaret etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Özel Kalem Müdürü Duygu Çetiner ve İzmit belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür Dilek Alp ile birlikte UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’u makamında ziyaret etti.

“İzmit’in Doğal ve Kültürel Mirasları”

UNESCO Uzmanı Şule Ürün’ün de katıldığı ziyarette, İzmit’in doğal ve kültürel mirasları ile UNESCO programları konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Fatma başkan ve beraberindeki heyetin yaptığı ziyaretin sonunda UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz tarafından İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve beraberindeki heyete UNESCO Türkiye Milli Komisyonu kuruluşunun 70. Yılı vesilesiyle Milli Komisyon yayınlarından oluşan bir set hediye edildi.

Fatma Kaplan Hürriyet belediye başkanı seçildikten sonra ilk icraatlarından birisi,İzmit’in tarihi evlerinin tespit edilmesi ve envanterinin çıkarılması oldu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu