Kültür Sanat Tarih

Abdal Haluk Tolga İlhan Evrensel 25’inci yılı etkinliğinde

Kozan; "Evrensel türlü baskılarla bugünlere geldi. Muhabirleri katledildi, kapatıldı, çeşitli cezalarla susturulmaya çalışıldı. Ama biz her fırsatta Namık Tarancı ve Metin Göktepe geleneğini sürdürmeye devam ettik, bunu sürdüreceğiz" dedi.

Abdal Haluk Tolga İlhan Evrensel 25’inci yılı etkinliğindeKozan; “Bugün merkez medyanın dibi gördüğü, iktidar medyasının ise neredeyse yüzde 95’leri bulduğu bir dönemde Evrensel ile dayanışmanız, onu daha güçlü hale getirmeniz gerçekten çok kıymetli” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Abdal Haluk Tolga İlhan Evrensel 25’inci yılı etkinliğinde

Evrensel Gazetesi‘nin 25. yılı nedeniyle etkinlik düzenlendi. Abdal Haluk Tolga İlhan‘ın sahne aldığı etkinliğe ilgi yoğun oldu.

“İşçilerin basına ihtiyacı olduğu dönemde Evrensel yayın hayatına başladı”

Derince Yenikent Türköz Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Evrensel Gazetesi‘nin manşetlerinden oluşan sergi de sahnelendi. Evrensel‘in kısaca tarihini anlatan sinevizyonun izlenmesinin ardından konuşan Evrensel Gazetesi muhabiri Hasret Gültekin Kozan; çeyrek asrı geride bırakan Evrensel‘in yoluna okurlarının dayanışması ile devam ettiğini vurguladı. 7 Haziran 1995’te günlük bir işçi basını ihtiyacı sonucu Evrensel‘in yayın hayatına başladığını vurgulayan Kozan; “Evrensel türlü baskılarla bugünlere geldi. Muhabirleri katledildi, kapatıldı, çeşitli cezalarla susturulmaya çalışıldı. Ama biz her fırsatta Namık Tarancı ve Metin Göktepe geleneğini sürdürmeye devam ettik, bunu sürdüreceğiz” dedi.

“Evrensel ile dayanışmanız çok kıymetli”

Gazeteciliğe emek-sermaye çelişkisiyle baktıklarını hatırlatan Kozan, “İşçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin, ezilenlerin, yok sayılanların sesi olmak, onların mücadelelerini yansıtarak, gerçekten ödün vermeden sözümüzü söyleyeceğiz. Bugün merkez medyanın dibi gördüğü, iktidar medyasının ise neredeyse yüzde 95’leri bulduğu bir dönemde Evrensel ile dayanışmanız, onu daha güçlü hale getirmeniz gerçekten çok kıymetli. E-gazete aboneliği ile, günlük bir kendimize, bir de en yakınımıza alınan basılı gazete ile daha da güçleneceğiz” ifadelerini kullandı.

Kozan’ın konuşmasının ardından Abdal Haluk Tolga İlhan sahne aldı. Evrensel ile dayanışma içerisinde olan katılımcılara güzel bir gece yaşatan İlhan, sahneyi halaylarla sonlandırdı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu