Kültür Sanat Tarih

Hürriyet: ‘Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir’

Hürriyet: ‘Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir’Hürriyet; “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenlerimiz kutsal bir görev icra etmektedirler” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Hürriyet: ‘Öğretmenlik dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir’

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Hürriyet yayınlamış olduğu özgün mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlerimiz geleceğe de yön vermektedir”

Öğretmenliğin dünyanın en kutsal mesleklerinden biri olduğunu belirten Başkan Hürriyet “Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenlerimiz kutsal bir görev icra etmektedirler. Ülkemizin geleceği olan gençlerin eğitimini sağlayan öğretmenlerimiz, bu vesileyle geleceğe de yön vermektedir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’te, “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek ulusların medeniyet yolundaki yarışında en önemli gücünün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir.

“Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum”

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, başta Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu