Sosyal yaşam

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası imzaları yarın atıyor

İzmit Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 15 Ekim’de başlayan toplu iş sözleşmesinde imzalar yarın atılıyor

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası imzaları yarın atıyor … “İşçilerin yüzlerini güldürecek ve sendikayı memnun edecek şartlarda anlaşma sağlandı. İş barışını sağlayacak, ücrette eşitlik getirecek olan toplu iş sözleşmesi ile işçiler arasındaki adalet sağlanmış olacak…” detaylar saydam haberimizde…

İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası imzaları yarın atıyor

İzmit Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 15 Ekim’de başlayan toplu iş sözleşmesinde imzalar yarın atılıyor

İzmit Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında 15 Ekim’de başlayan toplu iş sözleşmelerinde anlaşma sağlandı. İşçilerin alın terlerinin karşılığını tam olarak alabileceği toplu iş sözleşmesinde imzalar 24 Şubat Çarşamba günü 12.30’da İzmit Belediyesi önünde atılacak.

ADALET SAĞLANACAK

15 Ekim’de başlayan görüşmelerde pek çok toplantıda bir araya gelen İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şubesi arasında, işçilerin yüzlerini güldürecek ve sendikayı memnun edecek şartlarda anlaşma sağlandı. İş barışını sağlayacak, ücrette eşitlik getirecek olan toplu iş sözleşmesi ile işçiler arasındaki adalet sağlanmış olacak. Toplu iş sözleşmesi imza törenine İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel İş Sendikası Toplu Sözleşmeler Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Genel İş Sendikası Araştırma Daire Başkanı Nevzat Karataş ve Genel İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Vedat Küçük katılacak.

KHK MAĞDURİYETİ GİDERİLİYOR

Belediye bünyesinde bulunan BEKAŞ ve SARBAŞ işçileriyle el sıkışarak kalktığı toplu iş sözleşmesinin detayları yarın gerçekleşecek olan imza töreninde açıklanacak. İzmit Belediyesi ve Genel İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesinde ayrıca taşeron ve KHK döneminde yaşanan mağduriyetlerin de giderildiği öğrenildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu