Politika

Erdoğan: ’40 yaşında 50 yaşında emeklilik mi olur’

Erdoğan: ’40 yaşında 50 yaşında emeklilik mi olur’ … Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da EYT‘li bir kadının, ‘EYT çıkacak mı?’ sorusuna, “Yani 40 yaşında emekli mi olalım” dedi. ayrıntılar haberimizde…

Erdoğan: ’40 yaşında 50 yaşında emeklilik mi olur’

Erdoğan, Faruk Ilgaz Tesisleri önünde bekleyenlerle bir süre sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fenerbahçe Spor Kulübü Ekim ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’na katılmadan önce, Faruk Ilgaz Tesisleri önünde bekleyenlerle bir süre sohbet etti. Erdoğan tesislere geldiği sırada, makam aracının yanına gelen bir kadın ile sohbet etti. Erdoğan daha sonra makam aracından inerek hemen yanında bulunan kafede oturanların yanına gitti, içeridekilerle tokalaştı.

EYT’li bir kadın Erdoğan’a ‘Cumhurbaşkanım EYT çıkar mı?’ diye sordu?

Burada bulunan bir kadın Erdoğan’a, ‘Cumhurbaşkanım EYT çıkar mı?’ diye sordu. Erdoğan, “Yani 40 yaşında emekli mi olalım, 40 yaşında, 50 yaşında emeklilik mi olur” yanıtını verdi.

“toplantıya geç kalıyorum”

Bunun üzerine kadının, ‘Sağlığımız bozuluyor nasıl yapacağız?’ demesi üzerine Erdoğan, “Sağlığı bozuk olanlar zaten primlerini her şeyini ödemişse, erken emeklilik noktasında zaten emekli olur” yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra “toplantıya geç kalıyorum” diyerek buradan ayrıldı.

Geçmiş zamanlarda da EYT’liler hakkında erken emeklilik vurgusuyla karşılık veren Cumhurbaşkanı Erdoğan; yaptığı gurup konuşmasında da, erken emeklilikle birlikte başka bir işte çalışarak “ohh ne ala çift dikiş” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu