Politika

CHP Başiskele’de Acurman adaylığını açıkladı

CHP Başiskele’de Acurman adaylığını açıkladıAcurman, “Hazırladığımız uygulanabilir projelerimizle, vizyon sahibi kadro derinliğimizle, her şeyden önemlisi mental olarak, önümüzdeki dönem Başiskele’yi yönetmek için hazırız” dedi. detaylar saydam haberimizde…

CHP Başiskele’de Acurman adaylığını açıkladı

CHP Başiskele İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Anıl Acurman, Başiskele’yi yönetmeye hazırız dedi

“Yeni çağın siyaseti için yola çıkıyoruz”

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde 5 Ocak’ta yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Kongresi’nde aday olduğunu açıklayan Anıl Acurman, “Hazırladığımız uygulanabilir projelerimizle, vizyon sahibi kadro derinliğimizle, her şeyden önemlisi mental olarak, önümüzdeki dönem Başiskele’yi yönetmek için hazırız” ifadelerini kullandı.

Geçen dönem CHP’den dönem milletvekili aday adayı avukat Anıl Acurman, CHP Başiskele İlçe Başkanlığı’na talip olduğunu açıkladı. Acurman adaylık açıklamasını Başiskele’de hizmet veren Mitza Cafe’de yaptı. Anıl Acurman 5 Ocak’ta gerçekleştirilecek kongrede CHP Başiskele İlçe eski Başkanı İrfan Keskin ile yarışacak. Kongrede mevcut başkan Arif Gökyıldız aday olmayacak.

Mevcut yönetimden tam destek

Acurman’ın adaylık açıklamasına CHP Başiskele İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, ilçe sekreteri Hasan Varol, ilçe yöneticisi Sevim İslamoğlu, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları eski Başkanı Serhan Şahinbaş, İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Fırat Sukuşu, geçmiş dönem belediye başkan adayı Aysun Kılınç, il yöneticisi Seyfettin Kılınç ve ilçe yöneticileri katıldı.

“Sonu iktidar olacak bir koşuya çıkıyoruz”

CHP Başiskele İlçe Başkan adayı Anıl Acurman, “Ve biz başlıyoruz. Gençliğimizi, partinin hafızası ile bütünleştirerek harika bir ekiple yola çıkıyoruz. Bilimle siyaseti buluşturmaya, 21. yüzyıl siyasetiyle değişimin mümkün olabileceğini göstermeye geliyoruz. Sıfır noktasından, sonu iktidar olacak bir koşuya çıkıyoruz. Adaylığım konusundaki teveccühün sadece şahsıma değil gençliğe ve yeni nesil siyaset anlayışına gösterildiğine inanıyoruz” dedi.

“Durmadan çaba sarf etmemiz gerekecek”

“Gelecek rahat ya da kolay olmayacak” diye Acurman, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Durmadan çaba sarf etmemiz gerekecek. Durumun ciddiyetinin farkında olduğumuzu bilmenizi isterim. Bizden önceki kuşakların en büyük tutkusu acı yıllarda insanların gözündeki gözyaşlarını silebilmek olmuşken, biz artık insanların gülmesini istiyoruz, insanları mutlu etmek için başlıyoruz. Çatışmak için değil hikayemizi daha iyi anlatmak için buradayız, yeniçağın siyasetini sahneye koymak için yola çıkıyoruz”

“Başiskele’nin sorunlarını biliyoruz”

Anıl Acurman, “Zamanın ruhunu yakalarsak kazanacağız. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için emek verip çok sıkı çalışmak zorundayız. Zaman dar görüşlü ve yıkıcı eleştirilerin zamanı değildir. Bir olmalı, birlik olmalı ve gençliğin dinamizmini Başiskele’nin her sokağında hissettirmeliyiz. Başiskele’nin sorunları çok iyi biliyoruz. Hazırladığımız uygulanabilir projelerimizle, vizyon sahibi kadro derinliğimizle, her şeyden önemlisi mental olarak, önümüzdeki dönem Başiskele’yi yönetmek için hazırız” diye konuştu.

“Herkesi bize inançla katılmaya davet ediyoruz”

Acurman açıklamasının devamında, “Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Altı ok felsefesi doğrultusunda ve parti politikalarımızın belirlediği hedefler ışığında verimli çalışmalar yaparak güzel Başiskele’mizin çağdaş insanlarına hizmet etmek en büyük görevimizdir. O yüzdendir ki, partimizin her bir ferdini, altı oka gönül vermiş her güzel insanı, bu harika serüvende bize inançla ve güvenle katılmaya çağırıyoruz.

“Birlikte koşmak istiyoruz”

Çocuklarımıza yaşanası, huzur içinde nefes alıp verecekleri, geleceği özgürce ilmek ilmek örebilecekleri bir Başiskele bırakmak istiyoruz. Birlikte yürümekten de öte birlikte koşmak istiyoruz. Çünkü bu ilin koşusu Başiskele’den başlayacak. Burası, körfezin başlangıç noktası, zafere giden yoldaki ilk basamak. Biz bir devrimin, “Türk Devrimi”nin mirasçıları olduğumuzu unutmadık. Neler yapabileceğimizin her daim farkındayız. Ve Atatürkçü düşüncenin aydınlattığı, her insanın adilce yaşayabileceği o asil köşkü birlikte inşa edeceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı

“Öncelikle kendimizi tanıtmalıyız”

CHP Başiskele İlçe Başkan adayı Anıl Acurman, “Büyük bir ilçe binamız olacak. Partimizin buradaki mirası yeni. Anket çalışmasına başladık. Kongreye kadar tamamlayacağız. Buradaki insanların beklentileri ne? İktidarın en güçlü olduğu ilçe burası. Yasin başkan halk tarafından pek bilinen birisi değil. Biz farkındalık yaratmak zorundayız. Öncelikle kendimizi tanıtmalıyız. Değişen çağa ayak uydurmak zorundayız. Biz toplumun içerisinde olacağız. Farklı mesajlar vereceğiz. Üstten konuşan bir tavırdan ziyade yalın mesajlarımız olacak. Biz bu şekilde seçim kazanacağımızı düşünüyoruz. En zor mahallelerde bile iyi sonuçlar çıkabildiğini gördük. Projelerimi detaylı olarak kongrede anlatacağım” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu