Politika

İmamoğlu: ‘Son 40 yılın en büyük işsizliği yaşanıyorsa…’

İmamoğlu: "İstanbul'da, insanlarımızın gurur duyacağı bir kent modelini var ederek, aynı zamanda dünyaya bu mesajları verirken, ne kadar sağlam bir yönetim olduğumuzu, ne kadar sağlam değerler üzerinden yeni bir demokrasi inşa ettiğimizi bütün dünyaya göstereceğiz."

İmamoğlu: ‘Son 40 yılın en büyük işsizliği yaşanıyorsa…’İmamoğlu, Türkiye‘de son 30-40 yılın en büyük işsizliği yaşanıyorsa, insanlarımız sıkıntı içindeyse, insanlarımız bilinmeyen sebeplerle hayatlarına son veriyorsa, bunun sebebi bugüne kadar İstanbul görevini yapmadı demektir dedi. detaylar saydam haberimizde…

İmamoğlu: ‘Son 40 yılın en büyük işsizliği yaşanıyorsa…’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Londra‘daki temasları kapsamında, dün, kentte yaşayan Türklerle buluştu.

“Biz sadece seçim kazanmadık…”

Türklerin yoğun yaşadığı Woodgreen semtinde düzenlenen programda konuşan İmamoğlu, yerel seçime ilişkin; “Biz sadece seçim kazanmadık, Türkiye’nin demokrasi tarihinin hep birlikte en büyük, en değerli mücadelesini verdik” dedi.

“Yeni bir demokrasi inşa ettiğimizi bütün dünyaya göstereceğiz”

İmamoğlu Türkiye’de geçim sıkıntısından dolayı insanların yaşamlarına son verdiğini dile getirerek, şunları söyledi:

“İstanbul‘da, insanlarımızın gurur duyacağı bir kent modelini var ederek, aynı zamanda dünyaya bu mesajları verirken, ne kadar sağlam bir yönetim olduğumuzu, ne kadar sağlam değerler üzerinden yeni bir demokrasi inşa ettiğimizi bütün dünyaya göstereceğiz. İstanbul, bu düzelmeyi yaşadığında, aynı yansıma, göreceksiniz Türkiye‘ye yansıyacak.

“İstanbul, Türkiye’nin motor gücüdür”

Bugün Türkiye’de bir şikayetiniz varsa, hukuksuzluk varsa, yozlaşma varsa, insanlarımız mutsuzsa, ekonomi bozuksa, son 30-40 yılın en büyük işsizliği yaşanıyorsa, insanlarımız sıkıntı içerisindeyse, insanlarımız bilinmeyen sebeplerle hayatlarına son veriyorsa bunun sebebi; bugüne kadar İstanbul görevini yapmadı demektir. Çünkü İstanbul, Türkiye’nin motor gücüdür. İstanbul iyiyse, Türkiye de iyi olur. İstanbul’da yönetim ahlakı varsa, inanın o Türkiye’ye de yansır. İstanbul’da kamu hukuku korunuyor, insanlara iyi davranılıyorsa Türkiye’ye yansır. İstanbul’un görevi büyüktür. Onun için bizim görevimiz çok büyük” diye konuştu.

“İBB seçimi dünyaya ilham verdi”

Uluslararası görüşmelerinde muhataplarının “Bu seçim sadece Türk halkına değil, dünyaya ilham vermiştir. Demokrasinin simgesi oldunuz” ifadelerini kullandığını aktaran İmamoğlu; kendisinin de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul‘un her köşesinde bu nedenle “Yaşasın cumhuriyet, yaşasın demokrasi” sloganını paylaştığını kaydetti.

“Beni hiç kimse baskı altında tutamaz”

Türk halkına güvenmek gerektiğini vurgulayan İmamoğlu; “Türkiye’de demokrasi yok dediler. Demokrasiyi baskı altında tutan bir sürecin altında ezilecek diye düşündüler. Ama bizim insanımız bir şeyi ispat etti. ‘Beni hiç kimse baskı altında tutamaz'” dedi.

“Değişimleri ülkemiz tek tek yaşayacak”

Değişimin devam edeceğine dikkati çeken İmamoğlu; “Türkiye’de değişmesi gereken ne varsa, çağımıza göre değişmesi gereken ne varsa, göreceksiniz tek tek o değişimleri ülkemiz yaşayacak” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu