Mecit Ünal

‘Olmasaydı Olmazdın’ …

‘Olmasaydı Olmazdın’ … “Olmasaydı ben olmazdım” yobaz… (16/11/2013) diye yazıyı ilandan hemen sonra kaleme almıştım. Ama birileri halen bu olayı dinsel boyuta çekerek prim yapmaya çalışıyor. Vede tehditler savurarak prim arıyorlar!.. ajansın yorumu…

‘Olmasaydı Olmazdın’ …

Toplantı az önce sona erdi.

Sabri Yalım Parkı bugün yine ‘adı yaptığına uymayan’ ve ‘hakaret’ etmeyi seven bir grubu ağırladı.

Parkta; “Türkiye İnsani ve İslami İnsan Hakları Savunucuları Derneği”, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım tarihinde, Sancaktar Dergisi tarafından Akit Gazetesi’ne verilen ‘Olmasaydı da Olurduk’ ilanı ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklamayı yapan dernek başkanı Ali Akbaş; “Sancaktar Dergisi tarafından verilen ilan biz Müslümanları ziyadesiyle memnun etmiştir. Kemalist sistemin kandırılmış taraftarları, artık kendinize gelin ve şunu sakın unutmayın, Devriniz bitti. Bütün alemi yoktan var eden rabbimiz, bir süreliğine ipinizi gevşetti diye Müslümanların vatanında istediğiniz gibi hareket edebileceğinizi mi zannettiniz? Adam gibi oturun oturduğunuz yerde, yoksa bu tür ilanlarla ve çok daha fazla basın açıklamasıyla karşılaşmak zorunda kalacaksınız. Ülkemizin her köşesinde zalimlerin kurdukları sistemle insanlarımızın beyinleri yıkanıyor. Yaptıkları çalışmalarla şeytana ve putlara tapar hale getirildiler. Keyif ehli Müslümanlara haykırmak istiyorum, çıkın sahaya. Oturan boğalar misali yerinizden kalkamıyorsunuz? ne oldu sizlere? Uyuşturucu yemiş gibi hareket ediyorsunuz, Allah’tan korkun, yoksa cennetimi garantilediniz?” diyerek toplumun içinde kendileri gibi düşünmeyen kesimine tehditler savururken, kendileri gibi düşünenleri sokağa çağırıyor.

Burada bu açıklamayı yapan dernek başkanı öncelikle, nerede, nasıl yaşadığını bilmiyor. Önce öğrenmesi gereken durum, kimin memleketinde nasıl yaşadığıdır.

Bir diğer konu ise, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile İslamiyet’i karşılaştırması en büyük yanlışıdır. Unutma ki; Mustafa Kemal Atatürk’te Müslüman bir liderdi.

İslamiyet bu şahsın olduğu kadar benim de ‘dinim’, inancım.

Mustafa Kemal Atatürk ise, yedi düvele karşı savaşarak kurduğu bu ülkeyi, başı dik, onurlu, bağımsız ve Müslüman olarak yaşamamız için bize emanet etmiştir. Kullandığım ‘bize’ kelimesi ne yazık ki bu zat-ı da kapsıyor.

Özellikle dinimizi yaşayabiliyorsak kime borçlu olduğumuzu da iyi bilmeliyiz. Siz şeriata özlem duyuyorsunuz diye, biz cumhuriyetten vazgeçmeyiz. Biz dinimizi çokta güzel yaşıyoruz. Dün olduğu gibi…

Ama sizler, son zamanlarda “Atatürk”e hakaret etmeyi maharet haline getirdiniz. Bunun cesaretini nereden alıyorsunuz? Onu da bilmek isterim doğrusu!..

Bak kardeşim, İslamiyet benim ‘dinim’, Hz. Muhammet benim Peygamberim, Mustafa Kemal Atatürk benim ve benim gibi bu ülke topraklarında yaşayan herkesin ortak değeri ve dünyanın en büyük “askeri dehası” ve Ulusal Kurtuluş Savaşı yaparak vatan toprağının sınırlarını çizdiren, Dünya da “TEK LİDER”dir.

“olmasaydı olmazdın” bunu da iyi öğren…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu