Mecit Ünal

Ak Partinin üstün zeka fışkırtan algı saptırıcıları

Ak Partinin üstün zeka fışkırtan algı saptırıcıları … Akıl tutulması yaşıyoruz!.. yada bizim zekamızla dalga geçmeyi meslek haline getiren AKP’nin inkarcı ve algı yönetimi yapan sözde siyasetçileri… neresinden tutsan elinde kalıyor. Ama onlar kendilerinin yaptıkları açıklamaların yandaş medya aracılığıyla nasıl dönüştürülerek verileceğini bildikleri için yalan söylemekten geri durmuyorlar.

Ak Partinin üstün zeka fışkırtan algı saptırıcıları

Üstad Rahmi Turan, 20 kasım çarşamba günü “müthiş bir haber” başlıklı yazısında; Saraya yakın olan haber kaynağı tarafından tekzip edilmesi dahi mümkün olmayan müthiş bir haber verdiğinden bahsederken; 9 kasım akşamı CHP’li önemli bir ismin değişik plakalı bir araçla külliyede AKP genel başkanı cumhurbaşkanı Erdoğan’la gizli bir görüşme yaptığını… yapılan bu görüşmede; Erdoğan’ın önemli siyasetçiye; “Türkiyenin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir. Düşün karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Bende yardımcı olurum” dediğini aktarıyor.

****

Üstadın kalemine olan güvenimizin olduğunu belirtmek isterim. Üstadın aktardığından benim çıkardığım sonuç: CHP’nin kısa süreli de olsa içinin biraz karışacağıdır.

Ancak ülkemizde bazı yaşanmışlıklar tersine iz sürdüğü için haberden sonra yüksek ses AKP’den geldi. Oysa biz CHP’den belli açıklamalar bekliyorduk. AKP’den açıklamalar geldikten sonra CHP’den de açıklamalar geldi, ama benim durduğum nokta AKP’den gelen açıklamalar.

AKP yetkilileri hemen olayı cumhurbaşkanı merkezine çekerek savunma açıklamaları yaptılar. Ve bu açıklamayı yaparken; “Cumhurbaşkanımızın da AK Parti’nin de gündemi Türkiye’dir, millettir. Böyle mesnetsiz iddialara yalnızca acıyarak gülüyoruz” demeleri bana ne kadar çok sıkıştıklarının fotoğrafını gösteriyor.

****

Ak Parti gurup başkan vekili Bülent Turan’ın; “Sayın Cumhurbaşkanımızın da AK Parti’nin de gündemi Türkiye’dir, millettir. Böyle mesnetsiz iddialara yalnızca acıyarak gülüyoruz. Kılıçdaroğlu’nun CHP’de kendinden başka kimseye güvenmediği kanaatindeyim. Bir genel başkana yakışan ‘Böyle bir görüşme olmaz, tüm CHP’lilere kefilim’ demekti. Kılıçdaroğlu’nun, iktidar kavgasına Cumhurbaşkanımızı alet etme niyeti, düştüğü hazin tabloyu gösteriyor” demesi, iktidarlarını sürdürebilmek için çevirdikleri dolapları gizleme çabasından başka bir şey olmadığıdır.

****

Bir başka Ak Partili yönetici Numan Kurtulmuş; “CHP, başından beri birtakım kendi iç hizipleşmeleriyle meşgul olan bir partidir. Biz bununla ilgilenmeyiz. Cumhurbaşkanımızın bu tür tartışmalara çekilmesini son derece yakışıksız ve çirkin buluruz. Cumhurbaşkanımızın asla böyle bir görüşmeyle ilgisi yoktur. Biz siyasi hayatımız boyunca rakip partilerin ne yaptığıyla ilgilenmedik. Benim çocukluğumdan beri ‘CHP’ denince benim aklıma kongreler, iç çekişmeler gelir. CHP ya da başka bir siyasi partinin nasıl gelişeceği bizi ilgilendirmez. Bu son derece yanlıştır. ‘Başka bir partinin zaafı bizim için güç olur’ diye hiç düşünmedik. Son derece yakışıksız bir iddiadır” sözleri de CHP’nin zaaf yaşaması için elimizden gelen her şeyi yapacağız dan başka bir şey ifade etmiyor.  Çünkü çöküşün durdurulması gerekiyor.

Anlatılan olayın merkezinde olması gereken CHP iken, yüksek sesin AKP’den gelmesi önümüzde günlerin dönme dolapların fırıldaklı süreçlerini işaret ediyor. Çünkü haberin kaynağının saray yakınından olduğu atlanarak hedef değiştirme çabaları boşuna değil. Hep birlikte görüp yaşayacağız.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu