Emre Ünal

Odeabank İzmit Çarşı şubesinden müşteri hizmeti

Odeabank İzmit Çarşı şubesinden müşteri hizmetiAjansımızın haber merkezine gelen bankaların verdiği hizmetlerden memnun olmayan bir sade vatandaşımız. Vatandaş bankalardan almak istediği hizmeti alamamaktan şikayetçi ve son derece sinirli bu işlere…

Odeabank İzmit Çarşı şubesinden müşteri hizmeti

Bu benim gazetemizde ikinci köşe yazım ve ben yine bankalarla ilgili bir yazı ele almak zorunda kaldım.

Vatandaşımızın elinde bir banka hizmet sıra numarası fişi… Üstünde 9001 yazıyor. Ayrıca fişin bütününde Odeabank İzmit Çarşı şubemize hoş geldiniz. “Yeni Müşteri Açılışı” 9001 21/11/2019 15:10:49 yazıyor. Fiş bölümü bu kadar.

Vatandaşın banka sıra numarası

Bir diğer belge, Vatandaşın bankadan “hizmet alamadan” ayrılış saatini gösteren fotoğraf karesi. Vatandaşın elinde bankadan hizmet alamadan ayrıldığı saati gösteren 2 tane fotoğraf vardı. Bu fotoğraflardan birisinde 15:48, bir diğerinde 15:51 yazıyordu.

Ben burada vatandaşımızdan aldığım fotoğraflardan daha net görünümü olan 15:48’i sayfamda yayımlayacağım.

Ülkemizde vatandaşlarımızın dijital çağda bankacılık hizmetlerinden şikayetçi olması ne kadar garip gelse de, yaşanan gerçekleri yok saymaya yetmiyor.

Bu gün öğleden sonra hesap açtırmak için Odeabank’a giden vatandaşın kendi ağzından yaşadıklarını okuyalım.

Vatandaşın bankadan ayrılış saati

****

“Ben bu gün yeni bir hesap açtırmak için Odeabank’a gittim. Makineden Müşteri hizmetleri sıra numarası aldım. Sıra numarası aldıktan sonra Müşteri hizmetleri bölümüne baktım. Müşteri hizmetleri kısmında 4 adet masa var. En dip masada bir görevli ve yanında müşteri koltuklarında oturan 2 kişi… Diğer 3 masa da boş ve görevli bile yok. Girişte gişe hizmetleri veren 2 görevli var, gelen müşterilerin işlemlerini seri bir biçimde yapıyorlar ve yeni müşterilerini bekliyorlar. Onların hizmetlerini beğendim. Ancak bu arada ben beklemeye devam ediyorum. Bir ara saate baktım. Saat 15:32’yi gösteriyordu. Ben hala bekliyorum… Müşteri hizmetleri tarafından numaram yanacak ve beni çağıracaklar diye.

Bekledikçe bekliyorum… Zaman ilerledikçe sinir katsayılarım artıyor!.. Bulunduğum yerden kalktım, müşteri hizmetleri masalarının bölüme geçtim ve şöyle bir dolaştım… Dolaştığım sırada dip taraftaki masada oturan 2 kişinin müşteri değil, diğer 3 masadan 2’sinin görevlisi olduğunu gördüm. Sonra kendi kendime karar verdim bekleme süremi 40 dakika olarak sınırladım. Bu saate kadar çağrılırsam hesap açtıracağım, çağrı gelmezse bekleme süremi gösteren fotoğrafı çekip bir dostumun gazetesinde yayınlatmayı düşünerek beklemeyi sürdürdüm. Kararlaştırdığım sürenin yaklaştığı sırada fotoğrafı çektim. Ve sizin yanınıza geldim. Buradaki amacım, vatandaşların ve bankanın sahiplerinin şubelerinde yaşananları bilmelerine katkı sunmak. Şimdi sizin aracılığınızla bankanın sahipleri bu belgelere dayanarak kamera kayıtlarını incelerler ve durum hakkında kendi kararlarını kendileri verirler. Ben sadece yurttaşlık görevimi yerine getireyim istedim.”

Evet sevgili okurlarım durum böyle. Vatandaşımız şikayetini bildirdi ve bizde sorumlu gazetecilik gereği yaşanan olayı vatandaşın ağzından sizlere ulaştırdık. Faydalı olabilirsek ne mutlu bize…

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu