Genel

Hürriyet: ‘Türk kadını toplumsal kimliğine 5 Aralık 1934’te kavuşmuştur’

Hürriyet: ‘Türk kadını toplumsal kimliğine 5 Aralık 1934’te kavuşmuştur’Hürriyet; “Dünyanın birçok ülkesinde kadınların seçme ve seçilme hakkı düşünce aşamasında bile değilken, 85 yıl önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Hürriyet: ‘Türk kadını toplumsal kimliğine 5 Aralık 1934’te kavuşmuştur’

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet 5 Aralık Kadın Hakları Günü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

“Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır”

Hürriyet mesajında şu görüşlere yer verdi: Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Daha emin ve daha doğru olarak yürüyeceğimiz bir yol vardır. Büyük Türk kadınını çalışmamıza ortak kılmaktır’ demiştir ve bu düşünceden yola çıkarak, Türk kadınının toplumsal hak ve yönetimde söz sahibi olması temeli 5 Aralık 1934‘te atılmıştır. Dünyanın birçok ülkesinde kadınların seçme ve seçilme hakkı düşünce aşamasında bile değilken, 85 yıl önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmıştır.

“5 Aralık Kadın Hakları Günü ve kadınlara seçme seçilme hakkı verilmesi”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına ve milletimize armağan ettiği kadınlara seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 85. yılında; varlıkları ile ellerinin değdiği her yeri değiştiren, güzelleştiren, yaşanılır kılan tüm kadınlarımızın 5 Aralık Kadın Hakları Günü‘nü kutluyor; kadınların hayatın her alanında daha güçlü bir şekilde yer alması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu