Genel

İzmit Belediyesi ile AHBAP iyilikte buluştu

İzmit Belediyesi ile AHBAP iyilikte buluştu … “İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü dayanışma ağını genişleterek, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışan sosyal yardımlaşma ağı AHBAP Derneği ile protokol imzaladı…” detaylar saydam haberimizde…

İzmit Belediyesi ile AHBAP iyilikte buluştu

Hak temelli ve şeffaf bir sosyal yardımlaşma ağıyla vatandaşların her zaman yanında olan İzmit Belediyesi ile ülke çapında gerçekleştirdiği yardımlarla tanınan dayanışma ağı AHBAP Derneği, daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmak için protokol imzalayarak iyilik zincirinde buluştu

İzmit Belediyesi, vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri getirmeyi ve etkin kaynak alanı oluşturmaya devem ediyor. Hak temelli ve şeffaf bir anlayışla çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü dayanışma ağını genişleterek, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde çalışan sosyal yardımlaşma ağı AHBAP Derneği ile protokol imzaladı.

2 BİN GIDA KOLİSİ BAĞIŞLANDI

İzmit Belediyesinin hak temelli ve şeffaf bir şekilde yönetilmesi, sosyal yardım kriterlerinin kanıta dayalı, eşit, ölçülebilir olması ve hizmetlerin alanında uzman personellerce yürütülmesi, AHBAP Derneği’nin gönül rahatlığıyla işbirliği yapmasını sağladı. İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalandığı İzmit Belediyesi Gıda Bankası’na, AHBAP Derneği tarafından 2 bin adet gıda kolisi bağışı yapıldı.

İYİLİK ZİNCİRİ OLUŞTURULDU

Gıda kolilerinin indirilmesi sırasında görev alan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü personellerine, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü personelleri de destek verdi. Sevkiyat sırasında ulaşımın aksamaması amacıyla gerekli denetim ve kontrolleri sağlayan Zabıta Müdürlüğü de iyilik zincirine katıldı. İzmit Belediyesi ile AHBAP Derneği’nin ortaklığında yürütülecek çalışmalarla sosyal yardım ölçütleri çerçevesinde belirlenen binlerce vatandaşın ihtiyaçlarını karşılanacak.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu