Genel

AKP belediyesi olmayan golf sahasına golf arabası aldı

Tarhan; AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının mevcut araçları satıp daha ekonomik araç kullanacağını dile getirdiğini de hatırlatarak; “Gaziantep'teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı. Bu kadar tutarsız harcamaların altında adrese teslim işler mi var?” dedi.

AKP belediyesi olmayan golf sahasına golf arabası aldıTürkiye’nin en borçlu belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi görevlilerin park ve bahçelerde kullanması için golf arabası satın aldı. CHP’li vekil Tarhan; “Milletin parası çarçur ediliyor” dedi. detaylar saydam haberimizde…

AKP belediyesi olmayan golf sahasına golf arabası aldı

6 milyar 39 milyon lira ile Türkiye’nin en borçlu belediyesi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, golf sahası olmamasına rağmen 270 bin lira harcayıp golf arabası satın aldı. Golf arabası satın alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Golf arabasının belediye görevlilerince park ve bahçelerde kullanılacağını belirtiyor. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, belediyenin harcamalarını belgeleri ile SÖZCÜ‘ye açıkladı. Tarhan; Kocaeli‘de golf turizmi başladı da haberimiz mi yok? Golf arabası kullanacak kadar zengin ama 6 milyar da borçlu bir belediyemiz var. Köylere servis yapacak araç bulamazken, golf arabası almak abesle iştigaldir” dedi.

Adrese teslim Golf arabası alım belgesi
Adrese teslim Golf arabası alım belgesi

“Gaziantep’teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı”

Golf arabasına 270 bin lira veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin, araç kirasına 17 milyon, akıllı telefonlara 300 bin, çikolataya da 176 bin lira ödediğini belirten CHP‘li Tarhan; “İnsanlar ekonomik sıkıntı nedeniyle intihar ediyor. Seçimden önce tasarruftan bahsedenler, vatandaşın parasını çarçur ediyor” diyerek belediyeye tepki gösterdi. CHP Kocaeli milletvekili Tarhan; AKP‘li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının mevcut araçları satıp daha ekonomik araç kullanacağını dile getirdiğini de hatırlatarak; Gaziantep‘teki bir firmadan 17 milyon liraya araç kiraladı. Bu kadar tutarsız harcamaların altında adrese teslim işler mi var?” diye sordu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu