Kültür Sanat Tarih

Tenerife’ye tatile gitmeniz için işte size 11 neden

Tenerife’ye tatile gitmeniz için işte size 11 neden … Tenerife dünyanın en güzel gezilecek yerlerinden biri. Geziler, gece yaşamı canlı, deniz hayvanları, plajlar ve dağlar ya da hatta “kırışık” sıfatını kullanan iştah açıcı patates yiyecekleri arıyorsanız, burada sizin için her şey var. detaylar saydam haberimizde…

Tenerife’ye tatile gitmeniz için işte size 11 neden

İspanya’da Kanarya Adaları’nın en büyüğü olan Tenerife dünyanın en güzel gezilecek yerlerinden biri. Geziler, gece yaşamı canlı, deniz hayvanları, plajlar ve dağlar ya da hatta “kırışık” sıfatını kullanan iştah açıcı patates yiyecekleri arıyorsanız, burada sizin için her şey var.

Ziyaret etmeniz için 11 neden: Tenerife…

1- Plajlar

Evet – Paris’te Eyfel Kulesi’ni görmelisin. Tenerife‘yi ziyaret etmek için en aleni nedenler altın / volkanik kum ve ılık kristal berraklığında sulardır.

2- Yıldızlara bakış

Tenerife ekvatora yakınlığı ve hava kirliliğinin düşük seviyede oluşundan senenin hangi zamanında olursa olsun starscapes için göz kamaştırıcı  ve muhteşem bir yer. Teide Ulusal Parkı, Starlight Vakfı tarafından kurulan ve gezegende yıldızlara bakan siteler…

3- Tenerife Karnavalı

Rio karnavalından sonra dünyada ikinci en popüler karnaval partisi, her Şubat ayında Tenerife‘nin başkenti Santa Cruz‘da.

4- Deniz hayatı

21 deniz memeli türü kıyıda yüzerken sizinde bu dostlarla birlikte yüzme imkanı bulacağınız ender bir gezi alanıdır. Kendinizi biraz şımartmanıza bir şey demeyiz.

5- Yemekler

Geleneksel İspanyol ve Katalan spesiyaliteleri… Afrika, Fransız ve Arap dokunuşlu nefis yiyecekler bulacaksınız. Popüler bir mahalli yiyecek papas arrugadas (buruşuk patates), baharatlı yeşil biber sosu ile haşlanmış patates tabağı ile tanışacaksınız.

6- Yıl boyunca güneş

Senenin hangi zamanında rezervasyon yapmış olursanız yapın, ziyaretinizde güneş ışığı alacağınızdan emin olabilirsiniz.

7- Teide Dağı

İspanya’nın en yüksek noktası ve Volkanik Dağı 3.718 metre yüksekliğinde. Avrupa’nın en fazla ziyaret edilen ulusal parkları da yılda yaklaşık 3 milyon ziyaretçi ağırlamaktadır.

8- Tenerife’nin gece yaşamı

İspanya‘nın diğer adaları kadar kaotik olmasa da, Tenerife hala gitmek için mükemmel bir yer. Veronica’nın sahil şeridinde yer alan Playa de las Americas günü bitirmek için mükemmel bir yer.

9- Los Gigantes

Tenerife‘nin en çarpıcı bölgelerinden biridir. Dağlık zeminiyle cezbedici manzaralara haizdir. Kayalıklar ise kasabayı rüzgarlardan korumaktadır.

10- Dalış

Yıl boyunca şnorkel ve tüplü dalış fırsatları Tenerife‘yi Avrupa’nın Hawaii’si yapıyor. Göreceğiniz olağanüstü deniz organizmalarından bazıları trompet balıkları, kaplumbağalar, barracudalar, papağan balıkları ve vatozlar.

11- Masca Vadisi

Masca Vadisi adanın en güzel kısımlarından biri ve yürüyüş yapmak için mükemmel bir yer. Masca Vadisinde yürüyüş Masca Boğazı boyunca 4,5 kilometrelik bir iniş ihtiva eder. Ve bu haliyle dünyanın en olağanüstü gökten denize yapılan yürüyüşlerinden biridir.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu