Genel

Kocaeli’deki muhalefet partileri ne iş yapar?

Kocaeli’deki muhalefet partileri ne iş yapar?Odabaş; “bundan evvel ödediğim tüm atık su paralarını da icraya vereceğimi ve bundan sonra faturama yansıtılacak atık su bedellerini ödemeyeceğimi bildirdim” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Kocaeli’deki muhalefet partileri ne iş yapar?

İSU’nun soygunlarına neden sessiz kalıyorsunuz?

Marsiad başkanı Bahri Odabaş sivil toplum örgütleri içinde en duyarlı konuları gündeme getirmeye devam ediyor.

Son olarak, İSU tarafından halkın cebinden alınan haksız kesintileri gündeme taşıdı.

Odabaş, yaptığı yazılı açıklamada muhalefet partilerinin duyarsızlığına değinerek şu ifadelere yer verdi:

“Bir ay kadar önce işyerimin kanalizasyonu tıkandı, İSU ya haber verdim, geldiler, 10 dakika kadar bir tazyikli su tuttular, Faturaya 117.00 TL ücret yansıtmışlar ödedim. Tekrar tıkanma olunca, 25 yıl önce döşenen büzlerde bir çökme olduğunu düşünerek, 3 metre kadar yakından geçen yeni kanalizasyon hattına bağlantı yapmaları için İSU’ ya müracaat ettim.

Keşif için gelen ekip, 3.500,00 TL ücret çıkardı, bu parayı peşin ödemediğim takdirde bu hizmetin verilmeyeceğini söyledi.

Asla bu parayı ödemeyeceğimi, özel sektöre bu işi yaptırıp parasını icra yolu ile İSU dan tahsil edeceğimi, bundan evvel ödediğim tüm atık su paralarını da icraya vereceğimi ve bundan sonra faturama yansıtılacak atık su bedellerini ödemeyeceğimi bildirdim.

Sonunda kendi yöntemimle problemimi çözdüm, fakat binlerce vatandaş bu konularda mağdur.

Buradan tüm muhalefet partilerin meclis üyelerine, il ve ilçe başkanlarına sesleniyorum.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisine önerge vererek, ya atıksu bedellerinin alınmamasını veya atık suya yapılan hizmetlerden tekerrür ücret alınmamasını sağlayın.”

Basın olarak duyarsız muhalefet partilerine yapmış görevlerini hatırlatma çağrısı için teşekkür ediyor ve yalnız olmadığını kendisine bildiriyoruz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu