Genel

Yıldızlı: “106 yıl geçse de hala yüreklerimizi titretiyor”

Yıldızlı: “106 yıl geçse de hala yüreklerimizi titretiyor” … Yıldızlı; “Hangi dönemde, hangi şartta olursa olsun bu vatan için can veren tüm şehitlerimizin her biri hatırımızda, her biri kalbimizdedir” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Yıldızlı: “106 yıl geçse de hala yüreklerimizi titretiyor”

Başkan Yıldızlı Sarıkamış şehitlerini unutmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, Sarıkamış Şehitlerimizi anmak için bir mesaj yayınladı. Başkan Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“ON BİNLERCE ASKERİMİZ DÜŞMAN İLE KARŞI KARŞIYA GELEMEDEN DONARAK CAN VERDİ”

“1’inci Dünya Savaşı sırasında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatı’nda tarihimizin acı olaylarından biri yaşandı. Osmanlı İmparatorluğu’nun Ruslara karşı yürüttüğü harekatta ne yazık ki askeri taktiksel hatalardan ve sert iklim koşullarından dolayı on binlerce askerimiz düşman ile karşı karşıya gelemeden donarak can verdi.

“VATAN İÇİN CANINI FEDA EDEN TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ”

Yaşanan bu acı olay, aradan 106 yıl geçse de hala yüreklerimizi titretiyor. Hangi dönemde, hangi şartta olursa olsun bu vatan için can veren tüm şehitlerimizin her biri hatırımızda, her biri kalbimizdedir. Sarıkamış’ta vatan için donarak can veren şehitlerimizin nezdinde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu