Kültür Sanat Tarih

İdil Biret 20’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivalinde

Cansel Çevikol Tuncer teşekkür plaketi vermek üzere sahneye çıktığında ‘İdil Hanım’a bir de sürprizimiz var. Kendisinin doğum gününü burada hep birlikte kutlamak istiyoruz. Bizim için bu özel ana tanık olmak büyük mutluluk’ dedi.

İdil Biret 20’nci Uluslararası Antalya Piyano FestivalindeAntalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Cuma akşamı sahnesinde, Türkiye’nin dünyaca ünlü piyanisti İdil Biret’i ağırladı. detaylar saydam haberimizde…

İdil Biret 20’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivalinde

Unutulmaz müzik ziyafeti…

20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Cuma akşamı sahnesinde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, Türkiye’nin dünyaca ünlü piyanisti İdil Biret’i ağırladı. Biret, biletleri günler öncesinden tükenen konserinde sanatseverlere unutulmaz müzik ziyafeti sundu. Konserin unutulmaz anlarından biri ise usta sanatçıya sahnede yapılan doğum günü sürprizi oldu.

Sanatta 70 yıl…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Uluslararası Antalya Piyano Festivali sahnesinde birbirinden ünlü sanatçıları ağırlamaya devam ediyor. Müzik şöleni, Barbaros Büyükakkan ve Selim Bölükbaşı’nın ardından sahnesinde, dünyaca ünlü piyanistimiz İdil Biret’i ağırladı. İdil Biret’in merakla beklenen konserine sanatseverler yoğun ilgi gösteri. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile sahne alan Biret, dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Bu yıl 70. sanat yılını kutlayan efsane piyanist, unutulmaz konserinde F. Liszt’in 1. Piyano Konçertosu’nu seslendirdi.

“Kendisinin doğum gününü burada hep birlikte kutlamak istiyoruz”

Sahne öncesi doğum günü nedeniyle usta piyaniste pastayla sürpriz yapan orkestra ve festival ekibi, sahnede de Biret’in doğum gününü kutlamayı unutmadı. Festivalin idari direktörü Cansel Çevikol Tuncer teşekkür plaketi vermek üzere sahneye çıktığında ‘İdil Hanım’a bir de sürprizimiz var. Kendisinin doğum gününü burada hep birlikte kutlamak istiyoruz. Bizim için bu özel ana tanık olmak büyük mutluluk’ dedi. Orkestranın doğum günü şarkısı eşliğinde kesilen pastaya misafirler dakikalarca alkışlarıyla eşlik ettiler.

Sevenlerine cd ve kitap imzaladı…

Konser sonunda seyirciler tarafından 6 kez sahneye davet edilen usta sanatçı, 4 kez bis yaptı. Seyirciler konser sonunda da İdil Biret’i dakikalarca ayakta alkışladılar. Usta piyanist, gecenin sonunda sevenleri için cd ve kitaplarını imzaladı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu