Politika

Hürriyet: ‘İnsanlarımızın hayatına dokunan hizmetlerle başarılı olacağız’

Hürriyet: ‘İnsanlarımızın hayatına dokunan hizmetlerle başarılı olacağız’ … İmamoğlu; “Türkiyemizin başta İstanbul olmak üzere özellikle büyük kentlerinin başarılı olabiliyor olmalarıyla aynı zamanda Türkiye’yi de harekete geçirecek bir takım öncü işlere imza atabiliyor durumdalar” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Hürriyet: ‘İnsanlarımızın hayatına dokunan hizmetlerle başarılı olacağız’

İzmit Belediyesi önündeki programın sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve protokol üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından makamında ağırlandı.

Parti protokolü makamda da bulundu

İzmit Belediyesi önünde düzenlenen programa katılım sağlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İyi Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, İzmit Belediyesi eski başkanı ve eski Milletvekili Erol Köse, İzmit Büyükşehir Belediyesi eski Başkanları ve Milletvekilleri Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, CHP ve İyi Parti Meclis Üyeleri programın sona ermesinin ardından Hürriyet tarafından makam odasında ağırlandı.

“Güzel işler yapacağız el birliğiyle”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet konuşmasında; “İyi ki geldiler, iyi ki bizimleler. Tabi ki iki tane kıymetli belediye başkanımın yanımızda olması bize güç verdi. Başkanımız söz vermişti geleceğine dair. Sağ olsun sözünü unutmadı, tuttu. Bugün burada bizlerle birlikteler. Güzel işler yapacağız el birliğiyle… Çok zorlu koşullarla bu başarıları elde ettik. İnsanlarımızın hayatına dokunan, gülümseten hizmetlerle başarılı olacağız. Burada bir kardeşleri var, bunu unutmasınlar. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Çok sıkı dayanışma içerisinde olmamız gerekiyor”

Hürriyet’in ardından konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Melen Barajı incelememiz vardı. Hem Bolu Belediyesi ve hem de İzmit Belediyesi programımım vazgeçilmezi oldular. Tabi Fatma başkanımızın bizim için ayrı yeri var. Yıllar sonra İzmit’te belediye başkanlığının kazanılmış olması bizim için çok özel bir durum. Onun için İzmit Belediyemiz ile çok sıkı dayanışma içerisinde olmamız gerektiğini söyledim” diye konuştu.

“…harekete geçirecek bir takım öncü işlere imza atabiliyor…”

“Yerel yönetimlerin güçlenmesinin Türkiye’nin güçlenmesi, demokrasinin güçlenmesi anlamına geldiğini düşünüyorum” diyen İmamoğlu; “O bakımdan yerel yönetimlerin en üst seviyelerde başarı elde etmeleri değerli. Türkiyemizin başta İstanbul olmak üzere özellikle büyük kentlerinin başarılı olabiliyor olmalarıyla aynı zamanda Türkiye’yi de harekete geçirecek bir takım öncü işlere imza atabiliyor durumdalar. İstanbul’un kıymetinin farkında olan birisiyim” dedi.

“Bir gün görecekler bu şehri…”

İmamoğlu sözlerinin sonunda şu ifadeleri kullandı: “Bu manada attığımız, atacağımız her adımın Türkiye’yi ilgilendirdiğinin farkında olan bir belediye başkanlığı dönemini İstanbul’a yaşatmak istiyorum. Bir gün görecekler ki; böyle olunca bir şehir çok daha rahat ve doğru yönetilebiliyor. Fatma Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Fatma Kaplan Hürriyet’e İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu plaket, Hürriyet ise İmamoğlu’na özel yapım kemençe hediye etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu