Politika

Nazlıgül: ‘AKP ve CHP içi boş siyaset yapıyorlar’

Nazlıgül: ‘AKP ve CHP içi boş siyaset yapıyorlar’Nazlıgül; “Ankara Barolar Birliği’ne ait lokalde 1 Aralık Pazartesi günü genişletilmiş temsilciler meclisi toplantımız var. Bu meclisimizde genel başkanımızın yayınlayacağı bir manifesto olacak” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Nazlıgül: ‘AKP ve CHP içi boş siyaset yapıyorlar’

DP Kocaeli İl Başkanı Nazlıgül, AKP ve CHP’nin içi boş siyaset yaptığını söyledi.

Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, il binasında gerçekleşen basın toplantısında, “AKP ve CHP kentin sorunlarını çözmüyor ancak masa tenisi oynuyorlar” dedi.

Toplantıya İl Başkanı Nazlıgül’ün yanı sıra İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan, Merkez Karar Kurul Üyesi Aynur Kurt, İl Kadın Kolları Başkanı Seniha Kanat, İlçe Teşkilat Başkanı Seher Keskin ve parti çalışanları katıldı.

“Ali Babacan’ın da partimize katılacağı söylentisi tamamen asılsızdır”

Ankara’da yapacakları meclis toplantısına değinen Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül; Ankara Barolar Birliği’ne ait lokalde 1 Aralık Pazartesi günü genişletilmiş temsilciler meclisi toplantımız var. Bu meclisimizde genel başkanımızın yayınlayacağı bir manifesto olacak. Türkiye’yi çoklu parti sistemine geçiren parlamenter sisteme davet eden bir manifesto bu. Partili arkadaşlarımıza” dedi. Nazlıgül, Ayrıca şunu da söylemek istiyorum, sosyal medyada Ali Babacan’ın da partimize katılacağı söylentisi tamamen asılsızdır” diye konuştu.

“Sırf eleştiri yapmak için bir kişiyi hedef almıyoruz”

Bir önceki basın toplantısından dolayı olumlu geri dönüş aldıklarını ifade eden Nazlıgül; “Basın açıklamalarımızda çok titiz bir şekilde çalışarak gündem maddelerini hazırlıyoruz. Son basın açıklamamızdan sonra, özellikle Kandıra bölgemiz başta olmak üzere, gerek AKP gerek CHP ve gerek başka partililerin tebriklerini aldık. Kente dair bir katkımız varsa ne mutlu. Bizler, Demokrat Parti Kocaeli teşkilatı olarak halkımızın ilgisine teşekkür ederiz. Sırf eleştiri yapmak için bir kişiyi hedef almıyoruz. Bir muhalefet partisi olarak şehrimize, memleketimize ne katarız onun derdindeyiz. Boş siyaset peşinde değiliz” ifadelerini kullandı

“Bu baraj olmasa bunlar ne konuşacaklardı acaba?”

Demokrat Parti Kocaeli İl Başkanı Mustafa Nazlıgül; Sefa Sirmen ve Osman Pepe sayesinde Yuvacık konusuyla bol bol gündemdeler. Biz geçen toplantımızda kupayı mizahi amaçla kullanarak, Kandıra’daki Devlet Hastanesi’nde yeterli doktor olmamasını dile getirdik. Aynı toplantımızda mezbahanelerin ruhsatsız olduğunu, beraberindeki sorunları dile getirdik ama bu sorunlara değil, kupaya ve boş işler vekili yorumlarımıza cevaplar geldi. 17 yıldır kapanmayan bir “Yuvacık Barajı” konusu var. Bu baraj olmasa bunlar ne konuşacaklardı acaba? Siyaset bu değil. ‘Kandıra yolu başladı’ diyorlar. Soruyoruz. Projeyle ilgili müteahhitler başka konuşuyor. Bu ölüm yolu Kandıra için konuşmuyorlar, ısıtıp ısıtıp 17 yıldır aynı konuyu konuşuyorlar. Pinpon topu gibi paslaşıyorlar. Kente faydası olmayan konuların konuşulmasıyla siyaset yapılmaz” dedi.

“Boş siyaset yapmaktalar”

Nazlıgül; “İlimize tramvay yapıldı ama bu yoldan hem araçlar, hem yayalar hem de motosikletler geçiyor. Buraya belli bir hız sınırlandırması yapılarak olası kazaların önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Bunları neden düşünmüyorlar? Boş siyaset yapmaktansa bunları düzeltseler daha iyi olur” diye konuştu.

“Kocaeli halkı onların bu halinden hiç memnun değil”

“İzmit’teki sorunları görmeleri için yürüyüş yapmak istiyoruz” diyen Nazlıgül; “Kentteki sorunları görmezden gelmesinler, siyasi parti temsilcilerini yürüyüşe bekliyoruz. Leyla Atakan Caddesi’nden Yeni Cuma Camii önüne kadar buyursunlar yürüsünler. Oralarda bulunan kargaların pisliğini, kokularını, buyursunlar beraber görelim. Ayrıca Yürüyüş Yolu, Fethiye Caddesi gibi yerlerde; bazı ticari kuruluşların yevmiye ile çalıştırdığı gerek erkek, gerekse bayan ve özellikle üniversite öğrencilerini tercih ettiği; ellerine verdikleri broşürleri yoldan geçen insanlara zorla verdirdiklerini görüyoruz. AKP ve CHP; iki parti olarak aralarındaki diyaloglardan, hallerinden memnun ama Kocaeli halkı onların bu halinden hiç memnun değil. Önce bunları düşünsünler. AKP’yi de CHP’yi de içi dolu siyaset yapmaya davet ediyorum” dedi.

“Kocaeli’de proje alan hiçbir firma işi bitiremiyor”

Başiskele’de devlet hastanesi olmadığından yakınan Nazlıgül; “Bu şehrin ve ilçelerin bir dünya sıkıntıları var. Buradan dile getirmeye çalışıyoruz ama yine de çözüm gelmiyor. Kartepe’nin kent meydanı yok. Kartepe’de bir dönem önce ihaleye çıkan teleferik projesine başlanmadı bile. Aldığımız duyumlara göre işi alan müteahhit, işi bırakmış. Bizim belediyelerden iş alan müteahhitler iflas mı ediyor köşeyi mi dönüyorlar belli değil. Kocaeli’de proje alan hiçbir firma işi bitiremiyor. İlginç bir durum da Başiskele’nin bir devlet hastanesinin olmaması. Burada hastane için ilçe başkanımız var gücü ile çalışıyor. İlimizde bir ilçeden başka bir ilçeye direkt toplu ulaşım aracı da yok. Bu da Kocaeli’nin bir ayıbıdır” ifadelerini kullandı.

“Deprem için dayanıklı projeler geliştiriyoruz dediler…”

AKP, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in iş yapmasına engel oluyor” diyen Demokrat Parti İzmit İlçe Başkanı İsmail Yazgan; “Sürekli aynı şeyleri konuşuyorlar, birbirlerine verdikleri cevaplarla gündemdeler, yaptıkları işlerle değil. Sahaya çıkınca da kapı kapı gezip oy avcılığı peşindeler. ‘Deprem için dayanıklı projeler geliştiriyoruz’ dediler sonra da MİA Projesi’ni getirip önümüze koyuyorlar. Mesela geri dönüşüm konusunu konuşmuyorlar, depolama denilen bir projeye değinerek başka yola başvuruyorlar. İhaleyle iş bitirmeye alışmışlar, bunu da belki ihaleyle düzenleme derdindeler diye düşünüyorum” dedi.

“Fatma hanım kuşatma altında”

İzmit Belediyesi’nin iş yapmasına engel oluyorlar” diyen Yazgan; Kocaeli’yi sağlam bir ulaşım alt yapısına kavuşturmak gerek. Burada hava, deniz, kata ve demir yolları var. Körfez’in çıkışında kalan son noktayı; kimin işine yarayacağı belli olmayan birine teslim ederlerse ulaşım ağının da ne hale geleceği zaten belli olur.
Sokaktaki kargalardan, sokak hayvanlarına kadar hiçbir soruna çözüm bulamayanların çözüm üretmeye niyeti de yok. Ama şöyle bir gerçek de var; Fatma Hanım ve ekibi de bir kuşatma altında. Fatma Hanım’ın yaptığı ne varsa engel olmaya çalışarak ucuz siyasetle uğraşıyorlar. Hizmet etmek için uğraşan seçilmiş belediye başkanına bu tür müdahaleler yapılmasını yanlış buluyorum. Bu durumlar ilimize zarar olarak geri dönüyor başka da hiçbir şeye sebep olmuyor. Fatma Hanım inşallah başarılı olur, ona yüklenmeyi bıraksınlar” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu