Kültür Sanat Tarih

Gazze Savaşı‘nda medyanın hakikatı İstanbul’da konuşulacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından “Gazze Savaşı’nda Medyanın Hakikat Mücadelesi: Şiddet, Dezenformasyon, Sansür” Sempozyumu, 26-27 Ocak 2024 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanlığı, “Gazze Savaşı‘nda Medyanın Hakikat Mücadelesi” sempozyumunu İstanbul’da düzenleyecek

Açılış konuşmasını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un gerçekleştireceği sempozyumda, basın mensuplarının Gazze Savaşı’nda hakikat mücadelesi, doğru bilgiye erişim ile gazeteci güvenliği değerlendirilecek ve bu konularda uluslararası medyanın rolü ele alınacak.

Birçok ülkeden uluslararası medya mensuplarının katılacağı sempozyumda dezenformasyonla küresel mücadelenin önemi de vurgulanacak.

Filistin’in Ankara Büyükelçisi  Faed Mustafa ile uluslararası medya dünyasından önemli isimlerin konuşma yapacağı sempozyumda İsrail saldırılarında birçok aile ferdini kaybeden, çatışmanın sembol isimlerinden Al Arabi TV Gazze Muhabiri Ahmad Al Batta’nın video mesajı yayınlanacak.

Sempozyumda “Çatışma Alanlarında Gazeteci Güvenliği ile Gazetecilere Yönelik Baskı ve Sindirme Girişimleri”, “İsrail-Filistin Çatışmasında Uluslararası Medyanın Rolü: Taraflılık, Manipülasyon ve Sansür”, “Dijital Medyanın İllüzyonist Yüzü: Filistin Davasına Bakış”, “Hakikate Yönelik Baskı ve Sindirme: Dezenformasyonla Küresel Mücadele”, “Küresel Kamuoyu ve Sivil Toplum: Medyanın Kitleleri Harekete Geçirme Gücü” konulu oturumlar düzenlenecek. İki gün sürecek sempozyumun ardından uluslararası basın ve katılımcılara yönelik “Kurşun Geçirmez Düşler: Gazzeli Çocuk Ressamlar Sergisi” gezisi gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu