Kültür Sanat Tarih

Fox Tv’nin yeni dizisi ‘Kurşun’ güçlü oyuncu kadrosuyla ekranlarda

Fox Tv’nin yeni dizisi ‘Kurşun’ güçlü oyuncu kadrosuyla ekranlardaEngin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu‘nun başrolünde yer aldığı Kurşun bu akşam ilk bölümü ile FOX TV‘de izleyici karşısına çıkıyor. detaylar haberimizde…

Fox Tv’nin yeni dizisi ‘Kurşun’ güçlü oyuncu kadrosuyla ekranlarda

Kurşun dizisinde Engin Altan Düzyatan Orhan Atmaca isimli adalet peşinde koşan bir savcıyı canladırıyor. Kurşun oyuncu kadrosunda kimler var, Kurşun dizisi konusu ne?

İlk bölüm bu akşam…

FOX TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan Kurşun dizisinin ilk bölümü bu akşam yayınlanacak. Sezonun yeni dizileri arasında olan Kurşun, tanıtımları ile merak uyandırmayı başarmıştı. Peki, Kurşun dizisi oyuncuları kimler? Kurşun dizisinin konusu ne?

Kurşun oyuncuları:

Engin Altan Düzyatan / Orhan Atmaca

1970 senesinde Sultanahmet’te bir adalet sarayı odasında kurulu, gözü kara, bildiği yoldan şaşmayan daha yolun başında bir savcı: Orhan Atmaca. Karşısında kara tahta, maktulün gencecik bir kızın resmi asılı. Genç kadın bir milletvekilinin oğlu Serdar Önal tarafından canice öldürülüyor. Orhan, aldığı tehditlere, gözdağlarına yüz çeviriyor, Serdar’ın yargılanma sürecini başlatıyor. Ama bu cinayet görünenden fazlası… Orhan‘ın dönüşüm hikayesi böylece başlıyor. Kader, adalete inan bir adamdan adım adım karanlığa yol alan bir adam yaratıyor.

Burçin Terzioğlu / Leyla Devrim

Leyla, annesi ve babası ile mutlu bir hayat yaşarken babası tarafından terk edilmiş, annesi ile büyümüş bir kadın. Babası yüzünden aşık olmaktan korkan, tek başına olmanın gücüne sığınan dik, omurgalı bir gazeteci. Gücü yalnızca kaleminden gelmiyor, maceranın ortasına atılarak, katillerin peşine düşerek gözünü karartıyor. Çünkü Leyla bu hikayedeki güçlü kadınların temsili. Ekranlarda görmeye alışık olduğumuz kurtarıcısını bekleyen, bir erkeğin gücüne, desteğine sığınan biri değil. Leyla Devrim, içimizden bir kadın; içimizde saklı o güçlü kadın.

Berrak Tüzünataç / Gülce Akar

Genç, güzel, hırslı… Koca aleme rağmen ayakta kalmaya çalışan yalnız bir kadın. Gülce bu dünyada tek başına ayakta kalmaya çalışan yalnız bir anne. Şansın yüzüne güldüğü tek nokta da bu olmuş. Oğlu Ozan ve ailesi bildiği dostları… Filiz’le de böyle tanışmış Gülce. Oğlu Ozan sayesinde… Ama zaman acımasız, gün gelecek dostunu kaybedecek Gülce ve o gün geldiğinde yolları Kurşun Orhan’la birleşecek.

Sarp Akkaya / Aydın Kara

Orhan’ın çocukluk arkadaşı. Bünyamin’in sağ kolu. Zeynep’in biricik aşkı. Gönlü deli, gözü kara. Mahallenin kimsesiz çocuğu, Bünyamin’in himayesi altında yetişti. Orhan’la dost olarak büyüdü. Sokak kavgalarında sırt sırta verdiler. Birlikte erik ağaçlarına daldılar. Ama geçmişin anıları yetmeyecek, gün gelecek çocukluk arkadaşı Orhan’la karşı karşıya gelecek. Gözünü karartacak, ne yapılması gerekiyorsa yapacak. Bünyamin’in izinden, sokakların dilinden konuşarak yaşayacak.

Engin Şenkan / Bünyamin Ayaz
Kürşat Alnıaçık / Nuri Kargı
Seda Akman / Feraye Kargı
Bora Akkaş / Rıfat Ayaz
Begüm Akkaya / Tomris Ayaz
Şebnem Dilligil / Zehra Atmaca
Cem Kurtoğlu / Fahri Önal

Kurşun dizisi konusu:

“1970’lerde bir kadın ve bir adam; aşk ve mücadeleyle bir ülkenin kaderine dokunacak.”

Bu hikaye İstanbul’un 1970’li yıllarında adalet arayan bir savcının ve kalemine güvenen genç bir gazetecinin mücadelesin anlatıyor. Orhan ve Leyla’nın aşkı 70’lerin renkli mahalle kültürü ve karanlık yer altı dünyası arasında savruluyor. Onlar adaletin peşinden koşarken bizler bir ülkenin özgür, çılgın, umutlu gençliğinin kavgayla, siyasetle, aşkla ve müzikle büyüyüp kabadayılıktan mafyaya, rocktan arabeske, köylerden şehirlere, şehirlerden başka yeni bir ülkeye dönüşmesini anlatıyoruz.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu