Ekonomi

Emekliler ikramiyelerinin asgari ücrete endekslenmesini istiyor

Çalışkan, emeklilik sisteminin komple gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, sosyal güvenlikte ayrımcılık yapılmadan adaletli bir emeklilik sistemi getirilmesini talep etti.

Emekliler ikramiyelerinin asgari ücrete endekslenmesini istiyorÇalışkan; “Promosyonların çalışanlarla aynı düzeye getirilmesini bekliyoruz. Bayram ikramiyelerinin de asgari ücret artışına endekslenmesini ve emeklilere Avrupa ülkelerinde olduğu gibi sendikalaşma hakkının verilmesini talep ediyoruz” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Emekliler ikramiyelerinin asgari ücrete endekslenmesini istiyor

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği (TÜMEMEKDER) Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin asgari ücret artışına endekslenmesini talep etti.

TES-İŞ Sendikası toplantı salonunda TÜMEMEKDER 13. Olağan genel kurulu başladı

TÜMEMEKDER‘in 13. Olağan Genel Kurulu, TES-İŞ Sendikasının toplantı salonunda başladı. Toplantıda emeklilerin Hükümetten isteklerini de sıralayan Çalışkan, temel gıda fiyatları karşısında emeklilere yapılan zammın düşük kaldığı eleştirisinde bulundu.

“Çalışanlara yapılan ücret artışının SSK ve BAĞKUR emeklilerine de yansıtılması gerek”

Çalışkan, emeklilik sisteminin komple gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, sosyal güvenlikte ayrımcılık yapılmadan adaletli bir emeklilik sistemi getirilmesini talep etti. Çalışanlara yapılan ücret artışının SSK ve BAĞKUR emeklilerine de yansıtılması gerektiğini dile getiren Çalışkan, sağlıkta katkı paylarının kaldırılmasını da istedi.

“Promosyonlar bile çalışanlara her yıl ödenirken emeklilere 3 yılda bir ödeniyor”

Banka promosyonlarının çalışanlara her yıl, emeklilere üç yılda bir ödendiğini ve bunun adaletsizlik olduğunu söyleyen Çalışkan, “Bunun çalışanlarla aynı düzeye getirilmesini bekliyoruz. Bayram ikramiyelerinin de asgari ücret artışına endekslenmesini ve emeklilere Avrupa ülkelerinde olduğu gibi sendikalaşma hakkının verilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu