Politika

Arslan: “Anayasaya Aykırı Faaliyetlerin Odağı HDP Kapatılsın”

Arslan; "PKK’nın sokaklara inin çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir. Eşbaşkanlarından bir milletvekili PKK-PYD terör örgütüne sırtlarını dayamakla övünmüştür"

Arslan: “Anayasaya Aykırı Faaliyetlerin Odağı HDP Kapatılsın” … Arslan; “Yürekleri Türk Ordusunun başarısı için değil, yenilgisi için çarpan pusudaki Biden tayfasının iktidar hesapları hüsrana uğrayacaktır” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Arslan: “Anayasaya Aykırı Faaliyetlerin Odağı HDP Kapatılsın”

Gara bölgesinde şehit olan vatan evlatlarını katleden PKK’lı teröristlerin meclisteki uzantısı HDP vatanseverlerin hedefine yeniden oturdu. Vatan Partisi Kocaeli İl Başkanı Yalçın Arslan, odağa oturan HDP’nin kapatılması gerekliliği sürecini özetleyen bir açıklama yaptı.

Arslan yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde düzenlenen Pençe Kartal-2 operasyonlarında PKK’lı katillerin insanlık dışı katliamına uğrayan tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ile birlikte operasyona katılan tüm güvenlik güçlerimizi; şehitlerimizin kanını yerde bırakmayan büyük başarıları nedeniyle de gururla kutluyoruz.

PKK artık bitmiş; sıra içerideki yerli işbirlikçilerine gelmiştir.

Yürekleri Türk Ordusunun başarısı için değil, yenilgisi için çarpan pusudaki Biden tayfasının iktidar hesapları hüsrana uğrayacaktır.

Türk Milleti, sabrının sonunda ve PKK’nın her kesimden destekçisinin de tam karşısındadır.

Demokrasi ve özgürlük maskesi takmış bu katil sürüsü PKK’nın, siyasi destekçileri de hakettikleri sona yaklaşmışlardır.

HDP, ANAYASAYA AYKIRI FAALİYETLERİN ODAĞI HALİNE GELMİŞTİR

HDP’nin Milletvekili listeleri ve belediye başkan adayları Kandil’de üslenen PKK’lı teröristlerce saptanmaktadır. HDP, 2015 yılında Diyarbakır’da yaptığı kurultayda 14 maddelik özerklik bildirisini kabul etmiştir.

PKK’nın sokaklara inin çağrılarını MYK kararı haline getirmiş, kentlerde ayaklanmalar örgütlemiştir. Eşbaşkanlarından bir milletvekili PKK-PYD terör örgütüne sırtlarını dayamakla övünmüştür. Bir başka Eşbaşkanları ise “Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz” densizliğini dile getirmekten çekinmemiştir.

Diyarbakır anaları, HDP’nin küçük yaştaki çocuklarını PKK’ya militan olarak dağa kaçırdığını ve ABD’ye asker yaptığını bizzat HDP’lilerin yüzlerine haykırmaktadır.

Başta eşbaşkanları olmak üzere binlerce HDP’li merkez yöneticisi, milletvekilleri, belediye başkanları, il, ilçe ve diğer organ yöneticileri bölücü terör örgütü PKK’nin propagandasını yapmak, üye olmak, ya da terör faaliyetlerini övmekten, lojistik destek sağlamaktan, terör örgütü militanlarının cenazelerine katılmaktan dolayı hüküm giymiş ve bu hükümler kesinleşmiştir.

HDP kapatılmalıdır. HDP bölücülerin, terörist ve terör destekçilerinin ve Anayasaya aykırı faaliyetlerin odağı haline gelmiştir.

VATAN PARTİSİ BUGÜNE DEK, HDP’NİN KAPATILMASI İÇİN 4 KEZ YARGITAY CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA BAŞVURMUŞTUR

HDP’nin kapatılması için yasaların kendilerine sorumluluk yüklediği Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığını, Hükümeti ve TBMM’de grubu bulunan partileri sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu