Ekonomi

Polisan Holding’in Yeni Grup İnsan Kaynakları Direktörü Mahmut Temiz oldu

Polisan Holding’in Yeni Grup İnsan Kaynakları Direktörü Mahmut Temiz oldu … Mahmut Temiz, özellikle insan kaynaklarında uluslararası standartlar, endüstriyel ilişkiler, kurumsal gelişim, organizasyonel gelişim, seçme ve yerleştirme, eğitim-gelişim alanlarındaki uzmanlığı ile dikkat çekiyor. detaylar saydam haberimizde…

Polisan Holding’in Yeni Grup İnsan Kaynakları Direktörü Mahmut Temiz oldu

Polisan Holding CHRO görevine Mahmut Temiz getirildi. Türkiye’nin en etkin 50 İK yöneticisi arasında bulunan Mahmut Temiz, boya, kimya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Polisan’da, holdingin İK stratejileri ve süreçlerinden sorumlu olacak

Türkiye’de özellikle kimya, boya ve liman işletmeciliği sektörlerinde pek çok ilki gerçekleştirerek bu alanların gelişmesini sağlayan Polisan Holding, dikkat çekici bir ismi bünyesine dahil etti.

Holding tarafından yapılan açıklamada, Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Mahmut Temiz’in getirildiği kaydedildi. “Fortune Türkiye En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi (CHRO) 2021” listesinde yer alan Mahmut Temiz, özellikle insan kaynaklarında uluslararası standartlar, endüstriyel ilişkiler, kurumsal gelişim, organizasyonel gelişim, seçme ve yerleştirme, eğitim-gelişim alanlarındaki uzmanlığı ile dikkat çekiyor.

Mahmut Temiz kimdir?

1996’da İstanbul Teknik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Mahmut Temiz, profesyonel çalışma hayatına 1997’de Wittur Holding’de Ürün Yöneticisi olarak başladı. 2001’de Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nda Endüstri Yönetimi ve Araştırma Müdürü olarak 5 yıl boyunca görev alan Mahmut Temiz, ardından sırasıyla Toyota Otomotiv A.Ş.’de İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler Müdür Yardımcısı, Cam ve Çimento Sanayicileri İşveren Sendikası’nda İcra Kurulu Üyesi, Şişecam Topluluğu’nda Grup İnsan Kaynakları Direktörü ve son olarak da BMC Otomotiv ve Savunma A.Ş.’de CHRO-Grup İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Türkiye’de çalışan performansına dayalı iyileştirme felsefesinin gelişimine liderlik eden Mahmut Temiz, 5 Ocak 2022 itibarıyla Polisan Holding İnsan Kaynakları Direktörü olarak görevini sürdürüyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu