Genel

Odabaş: ‘AKP Belediyeleri adeta soygun yerine dönüştürmüş’

Odabaş: ‘AKP Belediyeleri adeta soygun yerine dönüştürmüş’ … Keşfe gelenler, önce Kartepe Belediyesine sökülecek parke parası yaklaşık 1000 TL ödemem gerektiğini, Ayrıca İSU ya kazısından, mıcırına, borusundan işçiliğine kadar yaklaşık 2500 TL de ödemem gerektiğini, söylediler. detaylar saydam haberimizde…

Odabaş: ‘AKP Belediyeleri adeta soygun yerine dönüştürmüş’

Marsiad başkanı Bahri Odabaş, fabrikasının bulunduğu alanda yaşamış olduğu bir sorununu yazılı bir açıklamayla kamuoyuyla paylaştı.

Odabaş, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Tahir Büyükakın’a sesleniyorum, sizin hizmet anlayışınız bu mu?

Eskiden Devlet üç şeyi bedava yapardı,

1) Yol, 2) Su, 3) Elektrik

Bu gün İSU ekibi geldi, 30 yıl kadar önce yapılan Kanalizasyon hattı zaman zaman tıkandığı için 3 metre yanına döşenen yeni hatta bağlantı yapmaları için dilekçe vermiştim, keşif için gelmişler.

Geçen gün tıkanıklığı gidermek için geldiler 10 dakikalık tazyikli su için su faturama 117.00 TL ücret yansıtmışlar ödedim.

Şimdi keşfe gelenler, önce Kartepe Belediyesine sökülecek parke parası yaklaşık 1000 TL ödemem gerektiğini, Ayrıca İSU ya kazısından, mıcırına, borusundan işçiliğine kadar yaklaşık 2500 TL de ödemem gerektiğini, ancak ondan sonra bu işi yapabileceklerini, başkasına yaptırmamın da mümkün olmadığını, hatlarına zarardan büyük ceza ödeyeceğimi bildirdiler.

Peki soruyorum:

1- Her ay su faturalarına yansıttığınız, en az su parasına yakın atık su bedelini neden alıyorsunuz?

2- Mademki hizmetleri para ile yapıyorsunuz bizden neden vergi topluyorsunuz?

Biz bu hizmetleri özel sektörden çok daha ucuza alabiliriz!

O zaman belediyeleri kapatalım daha kardayız!”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu