Genel

İBB Ulaştırma Daire Başkanı Taylan Engin istifa etti

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğretim üyesiyken, Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul’a davet edilen Dr. Taylan Engin, İBB Ulaştırma Daire Başkanı olmuştu.

İBB Ulaştırma Daire Başkanı Taylan Engin istifa ettiİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun davetiyle Balıkesir‘den gelip Ulaştırma Daire Başkanı olan Dr. Taylan Engin görevinden istifa etti. detaylar saydam haberimizde…

İBB Ulaştırma Daire Başkanı Taylan Engin istifa etti

Ekrem İmamoğlu’nun daveti üzerine görev üstlenmişti

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcılığı yapan ve daha sonra geçtiği Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde öğretim üyesiyken, Ekrem İmamoğlu tarafından İstanbul’a davet edilen Dr. Taylan Engin, İBB Ulaştırma Daire Başkanı olmuştu.

İstifa dilekçesini Çarşamba günü vermiş

İstifayı doğrulayan İBB Basın Danışmanlığı Koordinatörü Şükrü Küçükşahin, Dr. Taylan Engin’in dilekçesini çarşamba günü verdiğini söyledi.

“Çalışmalarda uyumsuzluklar öne çıkıyor”

Engin’in bağlı olarak çalıştığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Orhan Demir ile anlaşamadığı iddiaları sorulan Küçükşahin, “Uyumlu bir çalışma sergileyemedikleri şeklinde değerlendirme yapmak daha doğru bir ifade olur” dedi.

Taylan Engin kimdir?

Balıkesir’de 1977 yılında dünyaya gelen Taylan Engin, 1999’da Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

Engin, 2005’te aynı üniversitenin Ulaştırma Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans, 2013’te ise Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde doktora yaptı.

Ulaştırma sektörünün özel ve kamusal alanında deneyim sahibi olan Engin, yerel yönetimlerde de farklı görevler üstlendi.

Evli ve iki çocuk babası olan Taylan Engin, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölümü Akıllı Ulaşım Sistemleri Ana Bilim Dalı’nda ‘Dr. Öğretim Üyesi’ unvanıyla görev yaparken, 26 Temmuz’da İBB Ulaşım Daire Başkanlığı’na getirilmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu