Genel

FETÖ’cü Adil Öksüz’ün kaçırılması davasında berat kararları

Ayrıca bir başka davada tutuklu olan sanıklar Murat Bayrak ve İlyas Kaytancı’nın dosyaları ise ayrıldı...

FETÖ’cü Adil Öksüz’ün kaçırılması davasında berat kararlarıFETÖ’nün firari imamı Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasına ilişkin 28 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. detaylar haberimizde…

FETÖ’cü Adil Öksüz’ün kaçırılması davasında berat kararları

Son sözleri soruldu ve karar açıklandı…

Ankara 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, sanık ve avukatlarına, savcının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yapmaları için söz verildi. Savunmaların ardından sanıkların son sözlerini soran mahkeme heyeti kararını açıkladı.

Adil Öksüz‘ün serbest bırakılmasına ilişkin davada istenen cezalar belli oldu.

28 suçlunun 24 suçlusu işledikleri suçlarından berat etti

Buna göre, sanıklar Yusuf Gül, Semih Kaman, İsmail Uçar, Bilge Kağan Aksoy, Erkan Külah, Abdulsamet Gürler, Serkan Çoraplı, Ahmet Camgöz, Mehmet Gökcehan Temel, Mustafa Kalkan, Kadir Yılmaz, Yakup Altundağ, Murat Bozdoğan, Kenan Gülbay, Alp Aslan, Gökhan Yücel, Mehmet Akbaş, Hüsrev Arslan, Erol Özdemir, Hakan Kutlu, Serter Koçak, Erhan Cihangir, Ömer Doğan ve eski Başbakanlık müşaviri Ali İhsan Sarıkoca isnat edilen suçlamalardan beraat etti.

Osman Gök ve Zeki Çınkır’a “görevi kötüye kullanmak” suçundan 5 ay hapis cezası…

Sanıklar Osman Gök ve Zeki Çınkır’a “görevi kötüye kullanmak” suçundan 5 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını da kararlaştırdı. Ayrıca bir başka davada tutuklu olan sanıklar Murat Bayrak ve İlyas Kaytancı’nın dosyaları ise ayrıldı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu