Ekonomi

Başkan Hürriyet’in Halk Market projesine Ankara’dan destek

İzmit Belediyesi tarafından yakın zamanda faaliyete geçirilecek olan, kadın üreticiyi ve kadın istihdamını arttırmayı hedefleyen Halk Market projesi için Ankara Büyükşehir Belediyesinden destek geldi

Başkan Hürriyet’in Halk Market projesine Ankara’dan destek … “Kooperatifçiliği genişletecek, kadın üreticiyi ön planda tutacak, istihdam sağlayarak vatandaşı aracısız bir şekilde doğal ve ekonomik ürünle buluşturacak olan Halk Market yakın zamanda faaliyete geçecek…” detaylar saydam haberimizde…

Başkan Hürriyet’in Halk Market projesine Ankara’dan destek

İzmit Belediyesi tarafından yakın zamanda faaliyete geçirilecek olan, kadın üreticiyi ve kadın istihdamını arttırmayı hedefleyen Halk Market projesi için Ankara Büyükşehir Belediyesinden destek geldi

Sosyal belediyecilik kapsamında üretimi ve üreticiyi güçlendirecek projelerine devam eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, ‘Halk Market” projesini yakın zamanda hayata geçiriyor. Bu kapsamda ilk şubenin yeri kesinleşirken Başkan Hürriyet, Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek projesi bünyesinde faaliyet gösteren Başkent Market Sorumlu Veteriner Hekimi Mutlu Ergün ve Satış Şefi Ali Çalkan ile birlikte projenin detaylarını konuştu.

ÜRETİCİ GÜÇLENECEK

Kırsal üreticiyi güçlendirmeyi ve vatandaşı doğal ve ekonomik ürünle buluşturmayı, kadın üreticiyi ve kadın istihdamını arttırmayı hedefleyen Halk Market projesine destek Ankara’dan geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve İzmit Belediyesinin rol model aldığı Başkent Market, tam 5 şube ile faaliyetini sürdürüyor. Kooperatifçiliği genişletecek, kadın üreticiyi ön planda tutacak, istihdam sağlayarak vatandaşı aracısız bir şekilde doğal ve ekonomik ürünle buluşturacak olan Halk Market yakın zamanda faaliyete geçecek.

VATANDAŞ RAHATLIKLA ULAŞABİLECEK

Halk Market projesini hızlandırdıklarını belirten Başkan Hürriyet, “ Daha önce vadettiğimiz Halk Market projemizi hızlandırdık. Yakın zamanda merkezde herkesin rahatlıkla ulaşabileceği kiralamış olduğumuz iş yerimizde halk marketi hayata geçirmek üzere bugünden itibaren çalışmalara başladık. Kısa bir zaman sonra açılışını yapmayı planlıyoruz. Burada amacımız daha çok yerel üreticilerin, kooperatiflerin, kadın kooperatiflerinin ürünlerini burada satarak üreticilere destek vermek.

TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAKLAR

Halk Market, kıymet verdiğimiz ve yoğun bir tempoyla çalıştığımız bir proje. Bugün misafir ettiğimiz Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden arkadaşlarımız var. Biz halk marketleri kurarken Ankara’mızın yakın zamanda hayata geçirmiş olduğu Başkent Market çalışmasını kendimize model aldık. Bu model çerçevesinde ilerleyeceğiz. Proje aşamamızda Mansur Başkanın talimatıyla Başkent Market’te görevli olan iki arkadaşımız 5 gün boyunca bizimle birlikte olacaklar. Tecrübelerini bizlerle paylaşacaklar. İzmit’e İzmitlilere ve tüm Kocaeli’ye yakışır bir proje için el ele vererek güzel bir hizmet sunacağız” şeklinde konuştu.

KADIN İSTİHDAMI ARTACAK

Başkent Market Sorumlu Veteriner Hekimi Mutlu Ergün, “Mansur Başkanımızın talimatıyla, Fatma Başkanımızın da talebi doğrultusunda İzmit’e geldik. Başkent Market modellerinin İzmit Belediyesi bünyesinde hayata geçirilecek olan Halk Marketleri kurma aşamasında tecrübelerimizi paylaşmak adına buradayız. Yerel üreticileri desteklemek ve kadın istihdamını arttırmak Mansur Başkanımız için önemli bir konu. Kaliteli ürünleri uygun fiyata İzmit Belediyesi ile birlikte vatandaşla buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu