Doğal Yaşam

Aloevera yağı nasıl yapılır ve yan etkileri nelerdir?

Aloevera yağı nasıl yapılır ve yan etkileri nelerdir? Bu ürünler tüketim için güvenli olduğu kanıtlansa bile, bunları alırken dikkatli olmanız veya profesyonel tavsiyelere uymanız gerekir. detaylar saydam haberimizde…

Aloevera yağı nasıl yapılır ve yan etkileri nelerdir?

Aloevera yağı nasıl yapılır?

Aloevera yağı, maserasyon ekstraksiyonu işlemi ile üretilir. Bitki, yüksek sıcaklıklara ısıtılmış taşıyıcı bir yağa batırılır. Bitkinin hücre zarları yırtıldıktan sonra sıcak yağ bitkinin besinlerini ve özünü emer. Bir süre sonra, bitki bileşenlerini çıkarmak için karışım filtrelenir.

Aloevera durumunda, aloe jeli içeren sapları ve yaprakları yumuşatılır. Ürün infüzyon yağına benzer ve yüzde 100 aloevera değildir. Öyle bile olsa, bu uçucu yağ, jel karşılığı kadar faydalıdır. Aloevera jeli üzerinde bulunan yağın bir avantajı da daha uzun raf ömrü olmasıdır.

Aloe vera yağının yan etkileri nelerdir?

Cildinizde aloevera yağı kullanmak istiyorsanız, bir ürün seçerken titiz olmak en iyisidir. Unutmayın, cildiniz çok emicidir ve ona uygulanan her şeyi emer (kimyasallar ve suni maddeler dahil). Ürünün organik olup olmadığını her zaman kontrol edin. Bu, ürünün ekstraksiyon işlemi sırasında eklenmesi muhtemel tehlikeli maddeler ve katkı maddeleri içeriyorsa size zarar verecektir.

Bazı insanlar sindirimsel faydaları için ağızdan aleovera suyu, jeli ve yağı almayı önermektedir. Bu ürünler tüketim için güvenli olduğu kanıtlansa bile, bunları alırken dikkatli olmanız veya profesyonel tavsiyelere uymanız gerekir. Bazı kişilerde ishal, mide bulantısı ve kusmaya neden olabilirler, bu nedenle lütfen dikkatli kullanınız.

Aloe yağı kullanırken, bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabileceğinden, her zaman dikkatli olunuz. Aloe’ye karşı alerjik bir reaksiyon olup olmadığını kontrol etmek için, bir cilt testi yapabilirsiniz. Aloevera bileşikleri laksatifler, diyabet ilaçları ve diüretikler gibi belirli ilaçlarla reaksiyona girebilir.

Bitki tarafından indüklenen ishal, vücudunuzun bazı ilaçların gücünü etkileyebilecek potasyum seviyelerini azaltabilir. Herhangi bir bitkisel yağda olduğu gibi, aloevera yağı kullanmadan önce, özellikle herhangi bir ilaç kullanıyorsanız ve hamile veya emziriyorsanız, deneyimli bir aromaterapi pratisyenine veya hekime danışın.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu