Kültür Sanat Tarih

Taco Salıları leziz besin şöleni yapmanın 5 yolu

Taco Salıları leziz besin şöleni yapmanın 5 yolu … Her hafta bir veli tüm sınıfta öğle yemeği hazırlamaktan sorumluydu. Asla duymadığım şeyleri gördüm ve denedim. detaylar saydam haberimizde…

Taco Salıları leziz besin şöleni yapmanın 5 yolu

Meksika yemeklerinde ilk öğrenim deneyimim, Mexico City’de bir sene çalıştığım okul öncesi tahsilden geldi. 5 ila 6 yaşları içinde İngilizce öğretiyordum ve her gün birlikte sınıfta öğle yemeği yiyorduk. Her hafta bir veli tüm sınıfta öğle yemeği hazırlamaktan sorumluydu. Asla duymadığım şeyleri gördüm ve denedim. Birkaç ay sonrasında, jicama ve ebegümeci suyu şeklinde menüde devamlı tekrarlanan şeyler ilgimi çekti. Meksika yemeklerinin bu yeni denenmiş unsurları ile alakalı birazcık inceleme oluşturmaya başladım ve birçoğunun hazım ve bağışıklık sistemlerine hakikaten destek bulunduğunu görür görmez şaşırdım. İşte Taco Salı günlerinizi daha otantik ve daha azca suçlu meydana getirecek beş favori sıhhatli malzemem!

Taco Salı günleri sıhhatli olmak için 5 yol

1- Hibiscus

Hibiscus
Hibiscus

Bazen hibiscus vegan tacosta et yerine kullanılan bir ürün olarak ve salatalara coşku katmanın bir yolu olarak görmeme karşın, Meksika’da ortak bir meşrubat yapmak için en sık kullanılanlar: ebegümeci suyu. Okul öncesi çocuklar nerede ise her gün vardı ve hemen hemen daima herhangi bir Meksika restoranı yahut cadde durağı menüsünde olacak. Ebegümeci suyu böbrek yetmezliği olan insanoğlu için öneri edilmese de, muhteşem bir idrar söktürücüdür. Bunu yapmanın en iyi yolu suyun içerisinde, kaynamadan olduğu için özelliklerini kaybetmez. Şiddetini dengelemek için bir miktar bal yahut limon suyu ilave edin ve vantilatör bir yaz içeceği için soğuk olarak servis edin. İnsan tüketimi ve sıhhat faydaları ile alakalı yapılacak daha çok emek harcama olduğu halde, hibiscus çayın hem tansiyonu bununla beraber fena kolesterolü düşürdüğü gösterilmiştir.

2- Jicama

Jicama
Jicama

İlk başta bunun bir meyve bulunduğunu düşünmüştüm, ama aslen 20 feet uzunlukta büyüyebilen fasulye yetiştiriciliğinin kök sebzesi. Dışarıdan elli pound ağırlığında devasa bir patatese benziyorlar. İçinde beyaz ve gevrek, bir su kestanesi şeklinde. Elyaf bakımından varlıklı, jicama hazım için mükemmeldir. Hem çocuklar bununla beraber yetişkinler Meksika’da burada jicamaya atıştırmayı seviyorlar ve hemen hemen daima sokak meyve satıcıları tarafınca satılıyor. Glisemik indeksi düşük olduğundan kan şekeri yükselmesine niçin olmaz, bu da şeker hastalığı olan kişiler için mükemmel bir seçenek olmasını sağlar. Jicama ek olarak kan pıhtılarının önlenmesine de bağlandı. Mütevazi olduğu halde, çok tatsız. Burada Meksika’da insanoğlu limon suyu ve tuz, tajin yahut bir çeşit sos şeklinde şeyler ekleyecektir. Rendeleyin, mükemmel bir salata tepesi olabilir.

3- Nopal

Nopal
Nopal

Bu tacos için en sevdiğim malzemelerden biri! Aztelerin nopalın özelliklerini ilk keşfedenlerin olduğuna inanılıyor. Nopal yaşlandıkça, yiyecek zorlaşır ve daha da zorlaşır, bundan dolayı hala gençken yiyecek yiyecek önemlidir. Antioksidanlar bakımından zengindir ve anti-viral özellikleri onu şahsi bir favori haline getirir. Bahsetmiyorum, tencerede birkaç dakika sonrasında çıtır doku ve aşırı romantik sap karışımını seviyorum. Bu, evlatların yiyecek yediğini gördüğüm bir şey değil, sadece yetişkinler için ortak bir garnitür.

4- Kabak çiçekleri

Kabak çiçekleri
Kabak çiçekleri

“Kabak çiçekleri” olarak da bilinir, yerken düşük kalorili bir seçenektir (kızartılmadığı sürece) Quesadillas. Öteki maddelerle karşılaştırıldığında, sıhhat faydaları ve gıda kıymeti açısından etkisinde bırakan değildirler. Sadece, bununla beraber güzel bir garnitür oluştururlar ve A ve C vitaminleri sunarlar. Düşük anahtar tarifi arıyorsanız, tembel bigün için kabak çiçeği cipslerimi inceleyin.

5- Chia

Chia
Chia

Meksika’ya taşınmadan oldukca ilkin chia tohumlarını duymuştum, sadece onları tertipli olarak aromalı suda bulduğumda şaşırdım. Meksikalılar, yemeklerine meyvelerden daha çok suyla olan “aromalı su” ile eşlik etmeyi oldukca seviyorlar. Bunlar, bir meyve suyundan yahut tatlılardan oldukca daha çok suyla harmanlanmış meyvelerdir (guava ve ihtiras meyveleri şeklinde). Bu, meyveyi yeterince sulandırır, böylece birtakım lezzetleri tadabilirsiniz. Bir çay kaşığı chia tohumu ile tertipli su içen meslektaşları karıştırdığımı hatırlıyorum. Bir kere denedim, yararları sevdim. Her gün chia ile içme suyunun bağırsak hareketimi düzenlememe destek bulunduğunu öğrendim. İyi malum bir süper besindir, protein, omega-3 yağ asitleri, lif, kalsiyum, fosfor ve çinko bakımından zengindirler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu