Genel

Mahalle Meclisleri İzmit Kent Konseyi içinde çalışacak

Mahalle Meclisleri İzmit Kent Konseyi içinde çalışacakHürriyet, “O mahallenin okul müdüründen cami imamına, aile hekiminden dernek başkanına kadar herkes mahalle meclisinde olmalı ki; engelli vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, yaşlılarımıza herkese el birliği ile hizmet götürebilelim” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Mahalle Meclisleri İzmit Kent Konseyi içinde çalışacak

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet; İzmit Kent Konseyi yönetimi ile ilk kez bir araya geldiği ziyarette uzun süredir üzerinde çalıştığı mahalle meclislerinin kurulması için ilk adımı attı.

İzmit Kent Konseyini ağırladı…

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet; geçtiğimiz günlerde gerçekleşen genel kurul ile göreve gelen İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol ve yürütme kurulu üyelerini ağırladı. Ziyarette, Başkan Hürriyet’in, İzmit’te kentin tüm dinamikleri ile birlikte yönetim anlayışını hayata geçirmek adına uzun süredir üzerinde çalıştığı mahalle meclislerinin kurulması projesi için de ilk adımlar atıldı.

“Siyasetin ve Belediyenin ötesinde”

Mahalle meclislerini çok fazla önemsediğini ve bu oluşumların belediye çatısı altında değil kent konseyleri çatısı altında kurulması gerektiğine inandığını belirten Başkan Hürriyet; “Bu şekilde daha işlevsel, daha etkin, siyasetin ve belediyenin ötesinde bir yapı olacağına inandığım için mahalle meclislerinin kent konseyi çatısı altında kuruyoruz” diye konuştu.

“İlk elden daha hızlı hizmet”

Mahalle meclislerinin kent konseyi çatısı altında oluşturulduğu takdirde daha fazla insana ulaşabileceklerini belirten Başkan Hürriyet; “Bu şekilde ilk elden mahallelerimize daha fazla hizmet götüreceğiz. Mahalle meclislerinde, her görüşten, her kesimden, her ideolojiden insanlarımız olacak” ifadelerini kullandı.

“Her meslekten vatandaş olacak”

Mahalle meclislerinde farklı mesleklerden vatandaşların olması gerektiğine inandığını belirten Başkan Hürriyet; “O mahallenin okul müdüründen cami imamına, aile hekiminden dernek başkanına kadar herkes mahalle meclisinde olmalı ki engelli vatandaşlarımıza, çocuklarımıza, yaşlılarımıza herkese el birliği ile hizmet götürebilelim. Bu anlamda kent konseyi bize hız kazandıracaktır” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu