Genel

Kocaeli Atlı Spor Kulübü yerel basınla tanıştı

Kocaeli Atlı Spor Kulübü yerel basınla tanıştıKocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı Savaş Demirtaş, yönetiminden basın sözcüsü Elif Sarıgülle Tan ve Özer Yılgın‘la beraber gazetecilerle tanıştı ve yemekte ağırladı. detaylar saydam haberimizde…

Kocaeli Atlı Spor Kulübü yerel basınla tanıştı

Atlı spor kulübünde hatıra fotoğrafı

Kulübün dünü bugünü konuşuldu

Kocaeli Atlı Spor Kulübü Başkanı Savaş Demirtaş‘ın yapılan çalışmalar kazanılan başarılarla ilgili bilgi verdiği basınla tanışma yemeğine TSYD Kocaeli Temsilcisi Metin Karan ile yerel basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Demirtaş’la yönetimden basın sözcüsü Elif Sarıgülle Tan ve Özer Yılgın ile Atlı Spor Kulübü Müdürü Fikret Yıldız‘ın katıldığı basın tanışma yemeğinde Kocaeli Atlı Spor Kulübünün dünü bügünü ve gelecekte yapılması düşünülen projeler ele alındı. Kocaeli Atlı Spor Kulübünün 3 dönemdir Başkanlığı üslenen makine mühendisi Savaş Demirtaş, “Dışardan bakıldığında binicilik zengin sporu sanılıyor. Zengin Sporu değil” açıklamalarında bulundu.

Atlı spor yalnızca erkek sporu değildir

“Binicilik söylendiği gibi zengin sporu değil”

Demirtaş yapılan çalışmalar hakkında; “Kocaeli’nin Türkiye Binicilik Federasyonun üyesi tek Atlı Spor kulübümüzün bünyesinde 64 üye, 4 antrenör 12’si sahipli 25 at var. 4.5 yaşından itibaren, üst yaş sınırı olmaksızın herkese açık. Her seansı 1 saat olmak üzere ayda 4 seans ücreti 400 TL. İsteyen üye olabiliyor. Üyeler için indirim uygulanabiliyor. Genelde anaokulu ve ilkokul seviyesindeki çocuklar ilgi gösteriyor. Merkezde, yürüme mesafesinde olduğu için ulaşımı çok kolay. Bu yüzden taşınmayı düşünmüyorlar. Ulusal şampiyonalara katılıyorlar ve ciddi ses getiriyorlar. Şu ana kadar 70’in üzerinde kupa kazanılmış. Dışardan bakıldığında binicilik zengin sporu sanılıyor. Ayrıca tesisten atı olanlar yararlanabiliyor diye de bir algı var. Bundan dolayı halk uzak duruyor, fuarda gezenler Atlı Spor Tesisleri’nin yanına yaklaşmaktan çekiniyor. Oysa binicilik söylendiği gibi zengin sporu değil. İlla atınızın olması da gerekmiyor. İsteyen kendi atıyla gelebiliyor ama olmayanlar için kulübün atları var. Soslar tesisler sabah 08.00’den, akşam 18.30’a kadar açık. Sadece üyelere değil, herkese kahvaltı ve öğlen yemeği hizmeti veriliyor. Ev yemekleri var dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu