Ekonomi

Kahve Festivali Markam Olur musun Fuarında başladı

Kahve Festivali Markam Olur musun Fuarında başladıAksoy; “ürün sayımızı farklılaştırmak, arttırmak ve değerlerimizi ortaya çıkarmak bakımından da ilgili kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Kahve Festivali Markam Olur musun Fuarında başladı

Kocaeli Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Doğu Marmara Bayilik ve Markam Olur musun Fuarı- Kahve Festivali” açılış töreni, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleşen törene; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Vali Yardımcısı Dr. Osman Abdullah Günaydın, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Alb. Haluk Saygılı, Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, oda başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın konuşmalarının ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada; “Fuar merkezimizde düzenlenen bu organizasyonun kentimizin ekonomisine, sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamasını diliyor, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Markalaşma önemli ve marka yaratmak ekonomik ve kentin değerleri anlamında büyük önem taşıyor. Kocaeli’de marka sayımızı farklı noktalara taşıyabilmek, çeşitlendirmek ve sayısını arttırmak oldukça önemlidir. Kocaeli’de coğrafi işaretler bakımından da tescil ettirdiğimiz belirli bir ürün sayımız var. Bu ürün sayımızı farklılaştırmak, arttırmak ve değerlerimizi ortaya çıkarmak bakımından da ilgili kurum ve kuruluşlarımızla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temel amacımız; değerlerimizi keşfetmek ve bunları kayıt altına alarak, onların ekonomik anlamda bize daha fazla katkı sağlayacak bir boyuta taşınmasını sağlamaktır.

“Türk kahvemizin daha çok tanıtılması ve bu anlamda dünya piyasalarında yer alması bakımından bu faaliyetler oldukça önemli”

Kocaeli’nin potansiyeli oldukça yüksek ve bu potansiyeli harekete geçirebilmek bakımından da birçok kurum ve kuruşla iş birliği içerisinde çalışmalar sürdürülüyor. Geçtiğimiz haftalarda bir Turizm Çalıştayı yaptık ve turizmdeki değerlerimizi yeniden masaya yatırarak, bunları nasıl harekete geçirebiliriz konusunda bir çalıştayı tamamladık. Birçok alanda birçok kurumun yürüttüğü belirli çalışmalar var. Bunların temel amacı da kent ekonomisine, ülke ekonomisine katkı sağlayabilecek bir noktaya bunları taşıyabilmektir.

Bugün, dünyada Türk kahvemizin daha çok tanıtılması ve bu anlamda dünya piyasalarında yer alması bakımından bu faaliyetlerde oldukça önemli. Bu etkinliğin kahve festivali olarak da değerlendirilmiş olması Türk kahvesinin tanıtımına ve daha çok tüketilmesine katkı sağlayacak bir organizasyon olarak görüyorum. Birçok kurum ve kuruluşun ortaya koyduğu kentle ilgili faaliyetlere bundan sonra da Valilik olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri hayırlı olsun dilekleriyle Doğu Marmara Bayilik ve Markam Olur musun Fuarı- Kahve Festivalinin açılış kurdelesini keserek, fuar alanında kurulan stantları gezdiler.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu