Genel

İngiltere Ticaret Ateşesi Fatma başkanı ziyaret etti

Hürriyet; "Bizim için de ticari işbirliğinin ve ticari deneyimlerin geliştirilmesi çok çok önemli. E-ticaret, uluslararası ticaret noktasında hamleler ve yatırımlar yapmaya çalışıyoruz" dedi.

İngiltere Ticaret Ateşesi Fatma başkanı ziyaret ettiLord Janvrin; “Hem mecliste bulunmuş hem de şu anda şehri yöneten bir kadın yöneticiyle bu süreci yönetmek bizim için çok önemli” dedi. detaylar saydam haberimizde…

İngiltere Ticaret Ateşesi Fatma başkanı ziyaret etti

İngiltere Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Judith Slater ve İngiltere Büyükelçiliği Ticaret Ateşesi David Machin İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’i makamında ziyaret etti. Şehirdeki yatırımların ve özellikle kadın istihdamının konuşulduğu ziyarette yatırım gelişmeleri, bu gelişmelerin önünde engel teşkil eden durumlar ve bu durumların nasıl ortadan kaldırılabileceği üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

“Bu ziyaret ayrı bir anlam taşıyor”

Başkan Hürriyet’in sıcak karşılamalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren İngiltere Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin; “Burada olmaktan oldukça memnunum. Burada bulunma sebebim iki ülke arasında yatırımı arttırmak. Birçok fırsat var, bu bölgede hangi yönleri teşvik edeceğimizi arıyoruz. Türk işadamlarının İngiltere’ye gelmelerini ve yatırım yapmalarını aynı şekilde İngiltereli işadamlarının da Kocaeli’ye gelip nasıl yatırım yapacaklarına bakıyoruz. Bu kapsamda hem mecliste bulunmuş hem de şu anda şehri yöneten bir kadın yöneticiyle bu süreci yönetmek bizim için çok önemli. Çünkü biz kadınların her alanda olduğu gibi özellikle yönetim alanında da daha fazla yer almalarını istiyoruz. Bu kapsamda kadınlara, önlerinde bulunan engellerin kaldırılması noktasında elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi. Lord Janvrin ayrıca bu ziyaretin geliştirilecek işbirliğinin ilk adımı olduğunu da belirtti.

“E-ticaret ve yatırım projeleri geliştiriyoruz”

İngiltere Başbakanlık Türkiye Ticaret Elçisi Lord Janvrin’i İzmit’te ağırlamanın kendilerini çok onurlandırdığını belirten İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet; “Sizleri şehrimizde ağırlamaktan büyük onur duyduk. Bizim için de ticari işbirliğinin ve ticari deneyimlerin geliştirilmesi çok çok önemli. E-ticaret, uluslararası ticaret noktasında hamleler ve yatırımlar yapmaya çalışıyoruz. Kocaeli bir sanayi bölgesi ve bundan dolayı da çevre kirliliği yoğun. Bu sebeple bacasız sanayi ve bunun üzerinden istihdam yaratacak alanlar, tabi ki ticaret üzerine de kafa yoruyoruz. Üretim tesisleri üzerine yatırım yapmaya çalışıyoruz” dedi.

“İşsizlikle mücadele önceliğimiz”

Kadınlar için yatırım ve istihdam projeleri geliştirdiklerini de belirten Başkan Hürriyet; “Bir yandan şehrimizdeki işsizlik sorununa çözüm yöntemleri ararken diğer yandan da özellikle kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için elimizden geleni yapıyoruz. Eğitim çalışmalarının yanı sıra, kadınların iş hayatına katılmalarına engel olan durumları ortadan kaldırmanın çabası içerisindeyiz.

“Kreşler sayesinde kadınlar iş hayatına daha kolay adım atabilecek”

Kreş projemizde bunlardan biri… Mahallerde açmak istediğimiz kreşler sayesinde kadınlar gönülleri rahat şekilde kişisel gelişimlerine zaman ayırabilecekler ve iş hayatına adım atabilecekler. Bu kapsamda sizlerle yürüteceğimiz iş birliği, teşvik ve örneklemeler bizler için çok önemli” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, ziyarette misafirlerine fincan takımı hediye etti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu