Genel

Gazeteciler halkın haber alma hakkını sağlayan önemli kişilerdir

Gazeteciler halkın haber alma hakkını sağlayan önemli kişilerdir … Hürriyet; “Toplumu bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan, her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Gazeteciler halkın haber alma hakkını sağlayan önemli kişilerdir’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında başta şehrimizdeki basın emekçileri olmak üzere tüm basın mensuplarının gününü kutlayan Hürriyet; “Basın, geçmişten bugüne düşünce özgürlüğünün yanı sıra demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olmuştur. Gazetecilerimiz; ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haber alma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli kişilerdir. Toplumu bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan, her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.

Şehrimizde, ülkemizde ve dünyada bu denli önemli bir yere sahip olan başta İzmit olmak üzere tüm gazetecilerin Dünya Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, tüm basın mensuplarına çalışma hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu