Genel

Fetö ‘delil torbası’ diye Özcan’ın fotoğraflarına elkoymuştu

Özcan, FETÖ'cü hakimlerin verdiği ilk kararda 14 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış, ancak 5 yıl 2 ay hapis yattıktan sonra davadaki FETÖ kumpasının açığa çıkması üzerine tahliye edilmişti.

Fetö ‘delil torbası’ diye Özcan’ın fotoğraflarına elkoymuştuErgenekon davasında yeniden yapılan yargılamada beraat eden İbrahim Özcan‘a, 11 yıl 4 ay önce kendisinden delil diye el konulan ve artık suç delili olarak görülmeyen eşyaları iade edildi. detaylar saydam haberimizde…

Fetö ‘delil torbası’ diye Özcan’ın fotoğraflarına elkoymuştu

Duygu dolu anlar yaşayan Özcan, “Bu torbayı yıllar sonra sizinle birlikte açıyorum” dedi. Delil torbasından Özcan’ın özel fotoğrafları, kitap ve ajandası çıktı.

Ergenekon davasında yargılanan kişilerden eşyalarını ilk alan İbrahim Özcan; “3 yaşındaki fotoğraflarıma bile el koydular. Çocukluktan son anlarıma kadar olan 500 civarında fotoğrafın hepsini almışlardı” dedi.

“Benimle birlikte avukat Kemal Kerinçsiz’e de sahte tape hazırlamışlar”

2 cep telefonu ve 2 sim kartının eksik olduğunu söyleyen Özcan; “Operasyonları yapan Fetullahçı polisler, bizden el koydukları telefonları kullanıyordu. İki polis memuru benim hakkımda sahte tape hazırlamaktan ceza aldı. Benimle birlikte avukat Kemal Kerinçsiz‘e de sahte tape hazırlamışlar, teğmen Mehmet Ali Çelebi‘nin de telefon rehberine yükleme yapmışlardı” diyerek yaşanan hukuksuzlukları hatırlattı.

“Ergenekon terör örgütünün ara yöneticisi diye tutuklanmıştı”

KÖSTEBEK kitabını basan yayınevinde çalışıyordu…

İbrahim Özcan, Necip Hablemitoğlu‘nun Fetullah Gülen ve karanlık yapılanmasını anlattığı Köstebek kitabını basan Toplumsal Dönüşüm Yayınevi‘nde çalışırken gözaltına alınmıştı. Ergenekon terör örgütünün ara yöneticisi diye suçlanan, 3 ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 46 yıl hapis istemiyle yargılanan Özcan, FETÖ‘cü hakimlerin verdiği ilk kararda 14 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış, ancak 5 yıl 2 ay hapis yattıktan sonra davadaki FETÖ kumpasının açığa çıkması üzerine tahliye edilmişti. Özcan, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yapılan yeniden yargılamada ise beraat etmişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu