Kültür Sanat Tarih

Fatma başkan vatandaşlarla tek tek bayramlaştı

Fatma başkan vatandaşlarla tek tek bayramlaştıHürriyet; “Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur” dedi. detaylar haberimizde…

Fatma başkan vatandaşlarla tek tek bayramlaştı

Darıca ve Gölcüklü Mehmetçiklerin şehit haberlerinin gelmesi üzerine İzmit Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde yer alan Kortej ve Rubato konserlerini iptal eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, milli birlik ve beraberlik mesajlarını vererek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği kortej yürüyüşüne katıldı.

Şehitlerimiz için kortej yürüyüşü iptal edildi

İzmit Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kortej yürüyüşü ve Rubato Konserini, Darıcalı Tahsin Sarıtosun ve Gölcüklü Kamuran Ablak‘ın şehit düşmesinin ardından iptal eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, birlik ve beraberliğin her dönem ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet kortejine katıldı.

Fatma başkana Sarıbay ve Yıldız eşlik etti

Merkez Bankası’ndan başlayan ve Yürüyüş Yolu üzerinden Anıtpark’a kadar devam eden yürüyüşte İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’da eşlik etti. Sloganlar ve marşlar eşliğinde gerçekleşen yürüyüşte vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Hürriyet, vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüşe katıldık”

Anıtpark’ta son bulan yürüyüşte saygı duruşu, İstiklal Marşı ve hep birlikte edilen dualarından ardından açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyet birlik ve beraberlik, eşitlik ve özgürlük ve kardeşlik demektir. Bu milletin canı pahasına, büyük fedakarlıklarla kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur” diyerek konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet; “Cumhuriyetimizin 96. yaşında, kurulduğu günkü aynı birlik ve beraberlik duyguları içerisinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüşe katıldık” dedi.

“Şehitlerimizi anarak terörü lanetledik”

Konuşmalarına devam eden Başkan Hürriyet, “Darıcalı şehidimiz Tahsin Sarıtosun ve Gölcüklü şehidimiz Kamuran Ablak‘ı anarak, terörü lanetledik. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi, saygı, rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu