Genel

Fahrettin Altun: ‘ABD’ye destek olmaktan memnuniyet duyduk’

Fahrettin Altun: ‘ABD’ye destek olmaktan memnuniyet duyduk’Altun, “Türkiye Cumhuriyeti olarak NATO müttefikimiz ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk” dedi. detaylar haberimizde…

Fahrettin Altun: ‘ABD’ye destek olmaktan memnuniyet duyduk’

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ABD‘nin DEAŞ elebaşı Ebubekir el-Bağdadi‘nin ölü ele geçirildiği açıklamasına ilişkin Reuters‘a açıklamada bulundu.

“Bağdadi Amerikan operasyonu sonucunda ölü ele geçirildi”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, IŞİD’in lideri Ebubekir el Bağdadi’nin İdlib’de Amerikan operasyonu sonucunda ölü ele geçirilmesi hakkında; “Türkiye Cumhuriyeti olarak NATO müttefikimiz ABD’nin eli kanlı bir teröristi adalete teslim etme çabalarına destek olmaktan memnuniyet duyduk” dedi.

“Müttefiklerimizle birlikte teröristleri yenilgiye uğratmak için çok çalıştık”

Bağdadi’nin ölümünü Reuters’a değerlendiren Altun; “DEAŞ karşıtı küresel koalisyonun bir üyesi olarak dost ve müttefiklerimizle birlikte teröristleri yenilgiye uğratmak için çok çalıştık. Terörle mücadelemiz sırasında babalarımızı, annelerimizi ve evlatlarımızı şehit verdik. Bugün Ebubekir el Bağdadi’nin sivil kurbanlarının yanı sıra dünyanın DEAŞ teröründen koruması için hayatlarını feda eden kahraman askerlerimizi anıyoruz” dedi.

“Türkiye, ABD ve diğer ülkelerle yakın iş birliğini sürdürecektir”

Altun; “Teröristlerin önüne set çeken Türkiye, bundan sonra da terörün her türlüsüyle mücadele etmek için ABD ve diğer ülkelerle yakın iş birliğini sürdürecektir. Güçlerimizi birleştirmenin ve bölgemizde faaliyet gösteren tüm terör örgütlerini yenilgiye uğratmanın zamanı gelmiştir” diye konuştu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu