Genel

Bülent Türker: “40 yılın en iyi kalpli insanı”

Bülent Türker: “40 yılın en iyi kalpli insanı” … Türker; “Türkiye’ye geldiğimde en büyük keyfim okulda o minik öğrencilerle vakit geçirmekti. Maalesef pandemi buna da engel oldu. Ama gönlüm onlarla birlikte” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Bülent Türker: “40 yılın en iyi kalpli insanı”

Hollanda’da yaşayan ve ilimizde de yaptığı yardımlarla adını duyuran Bülent Türker, 1999 yılında yaşanan deprem felaketinden sonra yaptırdığı ve adını verdiği anaokuluna 50 öğrenciye ulaştırılması için bot ve mont gönderdi.

Pandemi engeli

Hollanda’da yaşayan ve yaptığı yardımlarla adını duyuran Bülent Türker, 1999 yılında Derince’de yaptırdığı ve kendi adını verdiği anaokulunu yakından takip etmeyi sürdürüyor. Pandemi nedeniyle son dönemde ziyaret edemediği okulda ihtiyaç sahibi öğrencilere bot ve mont gönderen Bülent Türker, “Türkiye’ye geldiğimde en büyük keyfim okulda o minik öğrencilerle vakit geçirmekti. Maalesef pandemi buna da engel oldu. Ama gönlüm onlarla birlikte. Okula devam edip şu anda üniversiteye devam edenler var. Onlarla gurur duyuyorum” dedi. Okul müdürü Emel Fırtın da okulun kurucusu Bülent Türker’e katkılarından dolayı teşekkür ettiklerini söyledi.

Hollanda’daki kendi evinde Çanakkale Müzesi

Bilindiği gibi Bülent Türker deprem döneminde geldiği Kocaeli’de çok ciddi yardım çalışmalarında bulunmuş ve Derince’de Bülent Türker Anaokulunu yaptırmıştı. Hollanda’da kraliyet şövalyesi ünvanının yanı sıra, halk oylaması ile son 40 yılın en iyi kalpli insanı seçilen Türker, Atatürk’ün hayatı, Çanakkale Savaşı başta olmak üzere yayımlanmış birçok kitabı, Hollanda’daki kendi evinde oluşturduğu Çanakkale Müzesi ve tüm dünyada yaptığı yardım faaliyetleriyle tanınıyor. Birçok şehirde adı cadde ve bulvarlara verilen Türker, övünç madalyasına da layık görülmüştü. Türker göndermiş olduğu bu son yardımlarla bir kez daha gönüllerde taht kurdu.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu