Genel

Belsa Plaza AVM’nin yıllardır çözülmeyen ruhsat sorunu

Belsa Plaza AVM’nin yıllardır çözülmeyen ruhsat sorunu … İlk belirlenen eksikliklerin giderilmesi konusunda neler yapılabileceği görüşülerek; daha kapsamlı katılım ile esnaflarımızla bir araya gelinmesi konusunda karar alınmıştır. detaylar saydam haberimizde…

Belsa Plaza AVM’nin yıllardır çözülmeyen ruhsat sorunu

Uzun yıllardır Ruhsat sıkıntısı yaşayan esnafımızın son günlerde Emniyet Müdürlüğü’nün kapatma kararıyla; karşı karşıya kalması nedeniyle yaşanan sıkıntıların çözümü için Belsa Plaza AVM Yönetim Kurulu olarak bir dizi girişimde bulunuldu.

Ruhsat sorunlarını görüşmek Belsa Plaza AVM yetkilileri ve taraflar bir araya gelerek sorunun çözümünü görüştüler.

Belsa Plaza AVM yöneticileri tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

Taraflar bir araya gelerek toplantı yaptılar

“Yıllardır itfaiye onayı alamadığı için işletme ruhsatı da alamayan ve sayısı bugün 90 lara ulaşan esnafın sorunları son günlerde yoğunlaşan denetimler ile artarak devam ediyor. Son olarak Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerle ruhsatsız olduğu belirlenen işyerlerinin kapatıldığı Belsa Plaza AVM de ruhsat ile ilgili sıkıntılarımızın çözümü için 10.12.2019 tarihinde İKM Başkanımız Murat ÖZTÜRK, İzmit Belediyesi Ruhsat Denetim Müdürlüğü yetkilileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri, Belsa Plaza AVM yönetim kurulu, Belsa Plaza AVM denetim kurulu, Belsa Plaza AVM istişare kurulu üyeleri ve sorunları devam eden birkaç esnafımız ile bir araya gelerek sorunların tespiti konusunda görüşme yapıldı.

İlk belirlenen eksikliklerin giderilmesi konusunda neler yapılabileceği görüşülerek daha kapsamlı katılım ile esnaflarımızla bir araya gelinmesi konusunda karar alınmıştır. Söz konusu toplantının yer ve zamanı konusunda esnafımıza bilgilendirme yapılacaktır.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu