Kültür Sanat Tarih

Başkan Yıldızlı’dan yeni yıl mesajı

Başkan Yıldızlı’dan yeni yıl mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı yeni yıl sebebi le bir mesaj yayınladı. Kocaeli il Başkanı Yıldızlı yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“EKONOMİK OLARAK BÜYÜK BİR BUHRANA SÜRÜKLENDİK”

“2020 yılı sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için zor bir yıl oldu. Koronavirüs salgını sebebi ile tüm insanlık eski yaşam rutinlerini bir kenara bırakmak zorunda kaldı. Maskeler, sosyal mesafe kuralları, dezenfektan kullanımları hayatımızın en önemli unsurları oldu. Bir anda durma noktasına gelen hayat şartları ile ekonomik olarak da büyük bir buhrana sürüklendik. Sadece koronavirüs değil, Elazığ ve İzmir’de yaşanan depremler, Karadeniz ve Akdeniz bölgelerindeki sel felaketleri bizlerden birçok canımızı kopardı. Tüm bunların yanında maalesef her yeni güne bir kadın cinayeti haberi ile yüreğimiz dağlanarak uyandık. Bu zor koşullarda vatani görevinden ödün vermeyen kahraman şehitlerimizi ebediyete uğurladık.

“YARALARI BİRLİKTE SARMAYA ÇALIŞTIK”

Salgınla mücadelenin baş kahramanları olan sağlıkçılarımızın istedikleri destek ve teslim edilmesi gereken hakları için mücadele ettik. Ekonomik buhranda mağdur edilen emekçilerimizin hakları için savaştık. Dükkan kapatmak zorunda kalan esnafımızın, uzaktan eğitim için imkan yetersizliği ile karşı karşıya kalan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin hep birlikte sesi olduk. Zor bir yıl oldu hepimiz için. Ancak bu zorlu günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin il örgütleri, belediyeleri ve genel merkezinin öncülüğünde gerçekleştirdiği örnek projelerle tüm halkımız dayanışma gücünü ortaya koydu. Yaraları birlikte sarmaya çalıştık. 2020 yılını acı ama büyük bir ders niteliği taşıyan zorlu tecrübelerle doldurduk. Dilerim ki 2021 yılı tüm halkımız için, tüm dünya için sağlıklı günleri, toplumsal eşitliği, adaleti, huzurlu ve mutlu günleri getirir.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu