Ekonomi

Başkan Bulut Senegal heyetini 2020 Co-Matching’e davet etti

Başkan Bulut Senegal heyetini 2020 Co-Matching’e davet etti … Bulut; “Bugün güzel dostluklar kurduğumuz Senegal heyetini de, tüm sektörlere dair alım heyetleriyle masada görmek en büyük arzumuz. Co-Matching sadece Kocaeli’ye değil, herkese kazandıran bir organizasyon” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Başkan Bulut Senegal heyetini 2020 Co-Matching’e davet etti

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Senegalli işadamları, Parlamenterler, Belediye Başkanları ve Yatırım Sorumlularından oluşan heyeti önümüzdeki Mart ayında düzenlenecek olan Kocaeli’nin en büyük iş görüşmeleri etkinliği, Co-Matching’e davet etti.

Senegal Ankara Büyükelçiliği organizasyonu ile ilimize gelen Senegal Meclis Başkan Vekili Aly Lo, devlet üst yöneticileri ve belediye başkanlarından oluşan heyet; ilimizde Kocaeli Ticaret Odası’nın organizasyonuyla, iş dünyasıyla buluştu. İş programları çerçevesinde Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer; Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Ziya Uludüz tarafından karşılanan Senegal heyeti ile program boyunca uluslararası ticaret alanında karşılıklı yapılabilecek konular ele alındı. Kocaeli’deki iş dünyası ile temaslarına Kocaeli Ticaret Odası ziyaretiyle başlayan Senagalli heyete; oda’nın çalışmaları ve ihracat odaklı projeleri hakkında kapsamlı bilgiler verildi.

KOTO ev sahipliğinde, iş dünyasıyla buluşma

Akabinde KOTO’nun ev sahipliğinde Senegalli heyete saha ziyaretleri programlandı. Heyet, Kocaeli Ticaret Odası’nın kurucu ortağı olduğu KOÜ Teknopark AŞ’de incelemelerde bulundu. KOÜ Teknopark Genel Müdür Yardımcıları Erçin Dinçer ve Nesrin Aydın tarafından karşılanan KOTO Başkanı Necmi Bulut ve Senegal Heyeti; Teknoloji Geliştirme Merkezi’ni tanıtan sunumu izledi, AR-GE çalışmaları hakkında bilgi aldı. Akabinde, KOÜ Teknopark’ta faaliyet gösteren MikroHES Firmasından Emin Akçamur, geliştirdikleri proje ile elektrik üretimi yapan sistemi anlattı.

Başkan Bulut’tan ‘fırsatı değerlendirin’ çağrısı

Programda, Senegalli konuklarına hitaben konuşma yapan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, KOTO üyelerinin uluslararası ticaretten daha fazla pay almalarını sağlamak için hayata geçirilen projelere vurgu yaptı. KOTO’nun ihracat alanında adeta fabrika gibi çalıştığını ve kente yeni ihracatçılar kazandırdığını ifade eden Başkan Bulut; yabancı heyet ziyaretlerinin de, ihracatta duyulan güven ortamının sağlamlaştırılması adına altın değerinde fırsat olduğunu ekledi. Kocaeli iş dünyasının, yabancı heyet ziyaretlerini ve oda’nın düzenlediği ülke bilgilendirme programlarını üst düzey hassasiyetle takip etmesi gerektiğini ifade eden Başkan Bulut; “El birliğiyle gücümüze güç katabiliriz. Bu fırsatları değerlendirelim” dedi.

Senegalli heyete çağrı: “Co-Matching etkinliğimize katılın”

Senegalli heyeti, 2020’nin Mart ayında gerçekleştirilecek olan Co-Matching İkili İş Görüşmeleri Etkinliği’ne davet eden Başkan Bulut; “Artık adeta odamızla özdeşleşen Co-Matching İkili İş Görüşmeleri Etkinliği ile dünyanın her yerinden yatırımcı ve partneri; Odamız üyeleriyle iş masasında buluşturuyoruz. Bugün güzel dostluklar kurduğumuz Senegal heyetini de, tüm sektörlere dair alım heyetleriyle masada görmek en büyük arzumuz. Co-Matching sadece Kocaeli’ye değil, herkese kazandıran bir organizasyon. Kocaeli iş dünyası sahip olduğu yetkinliğiyle, tüm sektörlerde hizmet ve ürün üretmeye hazır” dedi. Teknopark ziyaretinde Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Senegal Meclis Başkan Vekili Aly Lo’ya, Kocaeli iş dünyasını anımsatacak armağanlar takdim edildi.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu