Genel

Andız: ‘Gün Atatürk’ü anlama fikirlerini yaşatma günüdür’

Andız; "10 Kasım 1938; millet olarak aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda ilerleme görevini Ata’mızdan devraldığımız gündür" dedi.

Andız: ‘Gün Atatürk’ü anlama fikirlerini yaşatma günüdür’ … Andız; Atatürk’ün ve devrimlerinin kıymeti toplumun her kesimi tarafından daha iyi anlaşılmakta ve kurtuluşun O’nun açtığı aydınlık yoldan yürümekte olduğu görülmektedir” dedi. detaylar saydam haberimizde…

Andız: ‘Gün Atatürk’ü anlama fikirlerini yaşatma günüdür’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Kocaeli İl Başkanı Emre Andız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün vefatının 81’nci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Andız yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“İleri görüşlülüğü, mücadeleci ruhu, askeri dehası ve vatanseverliği ile yok olmaya yüz tutmuş bir vatanı çağdaş bir ülke olma yolunda yeniden filizlendiren büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 81. yılında minnet, şükran ve özlemle anıyoruz.

10 Kasım 1938; millet olarak aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda ilerleme görevini Ata’mızdan devraldığımız gündür.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mücadelesi ve Atatürk ilke ve devrimleri ışığında gerçekleşen aydınlanma süreci; bağımsızlık ve çağdaşlaşma mücadelesi veren tüm dünya halklarına ilham kaynağı olmuştur.

Bugün ülke olarak geldiğimiz noktada ve yaşadıklarımız sonucunda Atatürk’ün ve devrimlerinin kıymeti toplumun her kesimi tarafından daha iyi anlaşılmakta ve kurtuluşun O’nun açtığı aydınlık yoldan yürümekte olduğu görülmektedir.

Büyük Önderimiz Atatürk, ‘Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözüyle Cumhuriyetimize sahip çıkmamızı bize öğütlemiştir.

Gün yas tutma günü değil, birlik olma günüdür, Atatürk’ü anlama günüdür, fikirlerini yaşatma günüdür. Cumhuriyet’e sahip çıkma günüdür. O’nun ilkelerinin ve devrimlerinin ışığında ülkemizde ve bölgemizde demokrasiyi, adaleti, barışı ve huzuru hâkim kılana dek aydınlanma mücadelesini büyütme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu