Politika

AKP’de Krizle başlayan çöküş istifalarla devam ediyor

AKP’de Krizle başlayan çöküş istifalarla devam ediyor … Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan kuracakları partileri için geri sayıma başlarken, AKP‘den de istifalar gelmeye başladı. detaylar saydam haberimizde…

AKP’de Krizle başlayan çöküş istifalarla devam ediyor

Bugün önce, AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, başkanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sonra da AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz görevinden istifa etti. Öte yandan, dün de iki il başkanı görevinden istifa etmişti.

AKP Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz yıllardan beridir yürüttüğü AKP İl Başkanlığı görevinden istifa etti.

Tutulmaz, 2020 yılı Haziran-Temmuz ayında yapılacak olan AKP kongresinde aday olmayı düşünmediği için istifa etti.

Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu da istifa etti

AKP Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu; 31 Ocak 2015’ten bu yana yürüttüğü AK Parti Siirt İl Başkanlığı görevinden bugün itibarıyla istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından istifasıyla ilgili paylaşımda bulunan Çalapkulu; 1747 gündür büyük bir şeref ve gururla yürüttüğüm AKP Siirt İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum” dedi.

Art arda AKP’den istifalar geliyor

Amasya AKP İl Başkanı Mehmet Ünek ise, görevinden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

AKP Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş görevinden istifa ettiğini açıklamıştı. Çetinbaş, yaptığı yazılı açıklamada; “Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’le yapmış olduğum görüşme sonucu bugün itibariyle İl Başkanlığı görevinden ayrıldığımı belirtmek isterim” dedi. Çetinbaş; ”Yapmış olduğum bu görevi ömrüm boyunca onurla taşıyacağımı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametinden ayrılmayacağımı bilmenizi isterim. Hakkınızı helal ediniz. Baki selam ve muhabbetle” demişti.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu